návštěvní kniha

7.3.2006 v rubrice: guestbook Autor: Kamil
Od: Petr z: 2.2.2010 9:51:44

copak si představuješ pod pojmem psychická újma ?

a vůbec hurá trénovat a na podzim tu 100km zvladnem :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Od: Jarka, (stránka) z: 2.2.2010 9:33:54

Dobrá akce je na Slovensku na nejkratší trasa na 25 km jmenuje se Havinošlap. Na druhou stranu treky se chodí maximálně ve dvou lidech…nejsem si jistá zda já bych to s tebou zvládla bez fyzické či psychické újmy.

Od: Petr z: 2.2.2010 9:18:07

tak 100km ze zacatku urcite nee ;-p respektive argo by to přežil, ale sám sebou si nejsem jistej, ale takovejch 30–40 by šlo taková pěkná procházka no uvidíme :-D :-D :-D

Od: Jarka, (stránka) z: 2.2.2010 9:07:08

Petře,

já byla na 30 km a stačilo ( lákala jsem tenkrát kde koho, včetně Kamila )….a to bez nějaké povinné výbavy. Mám doma aktivního chlapa a i psa, pokud chceš ráda ti ho půjčím aby se utahal.

Od: Petr z: 1.2.2010 21:06:19

Zdravím, tak sem se potuloval po netu a objevil pár stránek o dogtrekingu, tak jsem se chtěl zeptat zda tu není nějakej veterán, kerý tomudle holduje.

Případně zda se tu nevyskytuje nějakej sebevrah co by šel delat vostu.. ehm teda hrdě reprezentovat náš cvičák.

nebo mám takové šílené nápady sám :-D :-D :-D :-D :-D

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 2.2.2010 01:02:10

Šels (běžels) někdy 100 Km? Né nezrazuju tě, jenom si tě tam neumím představit, ale nic ve zlým :-D . Bych si na to netroufnul a nemám na to ani psa.. Kdysi mi dobrmánek takový trasy běhal u kola – su hold línej pro takový výkony. Jestli do toho půjdeš, tak se s náma předem rozluč – pro jistotu :-D

jo tady se dají najít nějaký informace – ať nemusíte trápit strejdu googla
Od: Petr z: 1.2.2010 17:19:48

frézu máme KL10 krumpáč lopata a deset členů
8-) 8-) 8-) 8-)

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 2.2.2010 0:34:42

Jo to by šlo.. Sem před měsícem prohlašoval, že je to blbost odhrabovat, že to do týdne sleze samo a ono né. Koukám na předpověď počasí a dalších 15 dnů by to mohlo vydržet. Tak kdyby byla chuť tak se může udělat odklízecí brigáda. Jarka beztak nemá pro vás co na práci.. V 10 lidech je to práce na hodinu i s vypitím litru rumu na zahřátí :-D . Ale musíte si donést z domu svoje hrablo. Ty lopaty co tam máme jsou na to nepoužitelný.

Tož se hlaste jestli máte chuť..
Od: stano, (stránka) z: 1.2.2010 12:52:44

Pozývam Vás na NÁRODNÝ POHÁR 2010,viac priebežne na www.mkkzbehy.web­snadno.cz

Od: Leona Šebková z: 31.1.2010 14:44:38

myslela jsem jako jestli už prostě jede cvičák. Zkrátka musí to tam mýt zasypaný, jestli nemáte ve vlastnictví přímo nějakou frézu, a tak jsem se chtěla optat, jestli je cvičák už v provozu nebo ne, to je vše.

Odpověď od: Veru, (stránka) z: 31.1.2010 19:15:53
Ahoj, dle rozpisu výcvikářů na hlavní stránce výcvik každou neděli nyní probíhá. A pokud náhodou by opět přívalově nasněžilo, tak by určitě pan předseda Kamil dal info na webu, že cvičák nebude :)
Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 1.2.2010 9:17:11

Jenom to doplním. Cvičák je za každýho počasí. Toho 10.1. to byla kalamitní situace, kdy den před tím na zasněženej cvičák napršelo a udělal se 1 cm škraloup ledu. Tohle jsem považoval za vyloženě nebezpečný (možnost rozříznutí tlapky, ale i zlomeniny) proto jsem udělal cvičák dobrovolnej. Přece jen, protože tyto stránky nesledují naši členové každý den, tak sem si nedovolil to úplně zrušit..

Jinak frézu nemáme cvičíme na sněhu a výcvik tomu přizpůsobujeme.
Od: Denisa z: 31.1.2010 14:12:07

na mail mi přišel bezva článek :-D

Kynologický syndrom

Příčina a vznik nemoci

Počátky a vznik této nemoci nelze zatím dosud přesně stanovit. Jisté je pouze to, že nemoc přichází plíživě a velice nenápadně. Začíná náklonností ke psům a pořízením jednoho psího jedince. Poté, co je první jedinec zakoupen, je již rozvoj nemoci zřejmý a velice těžko léčitelný. Nemoc se dále rozvíjí v 98% případů a ve většině případů se rozvine do chronické formy. V 50% případů nemocný nezůstává pouze u jednoho psa a je zpravidla postižen na celý zbytek života. Nutno dodat, že nemoc je velice infekční a přenáší se velmi rychle na zbytek rodiny, manžele, manželky, děti, později i rodiče a prarodiče. Známe případy, kdy jsou takto postižena celá pokolení.

Příznaky, průběh a prognóza nemoci

Prvním příznakem je už to, že jste vstoupili na naše stránky. Kdo jiný by na tyto stránky klikal, než kynolog nebo člověk, který si právě vybírá štěně. Jedním z příznaků je i to, že člověk postupně přestává komunikovat s normálními lidmi a vyhledává ty, kteří trpí stejnou nemocí. Tématem číslo jedna je pes a všechno s ním související. Ostatní témata jako děti, rodina, zaměstnání, společenské vědy apod. jsou velice nezajímavá a nepodstatná. Další indikací je postupná změna image a šatníku. Člověk takto nakažený postupně přestává vybírat oblečení dle módních trendů a zaměřuje se na užitnost a praktičnost. Je to podobné u obou pohlaví. V šatníku se objevují zejména tzv. šušťáky made in Vietnam. Dobrým módním doplňkem jsou nepromokavé bundy, neboť nemocný se často pohybuje se svým psem venku a to za každého počasí. Dokonce i ve chvílích živelných pohrom, kdy normální lidé zůstávají doma (povodeň, zemětřesení, orkán apod.). Ve většině případů barvy oblečení ladí se psy, jelikož z praktického hlediska jen na oblečení stejných barev nevyniknou psí chlupy. To je vůbec samostatná kapitola. Psí chlupy naleznete na tomto člověku prakticky kdekoliv, nejen na oblečení, ale i v domácnosti, v potravinách, v autě apod. U těch nejzávažnějších forem nemoci také v posteli. Nutno podotknout, že se postupně mění styl i zařízení domácnosti a to v poměru tím rychleji, čím větší je počet chovaných psů. V domácnosti postupně mizí koberce, neboť jsou značně opotřebované a ušpiněné od psích tlapek. Sedací souprava mění svůj vzhled, někdy i tvar (převážně když je v domácnosti nudící se štěně). Postupně se podle stavu bytu dá určit výška i věk chovaných psů, zejména to lze odhadovat z výšky okusu nohou od stolu. Stejně jako koberce, mizí z domácnosti květiny, protože patří k nejoblíbenějším psím hračkám.

Možná to teď vypadá, že se domácnosti lidí s kynologickým syndromem začínají podobat vybydleným místnostem, avšak opak je pravdou. Postupně s mírou přibývajících psů se prakticky ve všech místnostech objevují psí pelíšky, výstavní klece, misky, někde i trimovací stůl, rukávy, aporty a další výcvikové pomůcky. V podstatě se i podle zařízení bytu dá poznat, kdo jaké plemeno chová a jaké činnosti se věnuje se psy. Prakticky na každém kroku se dá zakopnout o pískací či jinou hračku. Pokud se v domácnosti vyskytují děti, málokde se dá na první pohled poznat, která hračka je psí a která dětská. Zde platí právo rychlejšího. Nutno podotknout, že ač na první pohled vypadá domácnost zcela nehygienicky, většina členů rodiny včetně dětí bývá abnormálně zdráva a kromě kynologického syndromu netrpí žádnou vážnou nemocí.

Většina těchto lidí jsou lidé nemajetní, protože vše, co mají a vydělají, investují dále do svých psích aktivit. Normální lidé si za vánoční prémie kupují třeba dovolenou, zde to neplatí. V těchto rodinách se řeší nákup nového krycího psa, nové chovné feny, cesta za krycím psem do zahraničí, případně nákup nových kynologických pomůcek. Pravdou je, že většina těchto lidí (pokud je mezi svými), je spokojena s tím, co má a ke štěstí více nepotřebuje. Málokdy tito lidé navštěvují psychiatra, protože veškeré vážné problémy co mají, se točí jen a jen pouze kolem výcviku, vystavování, doby hárání apod. A na toto vám žádný psychiatr nepomůže.

To je jen zlomek toho, jak můžete dopadnout, pokud se nakazíte naším kynologickým virem, avšak ujišťuji vás, že i přes nevyléčitelnost se s touto nemocí dá docela dobře žít. Tedy alespoň si to zatím myslíme. Pravda, přišli jsme postupem času o pár známých (tedy většinu nekynologických), rodina nás má za blázny a normální lidé se nám obloukem vyhýbají, ale zatím nemáme čas přemýšlet nad příčinou. Musíme totiž zase balit a vyrazit na cvičák.

Od: Leona Šebková z: 30.1.2010 0:43:04

Ahoj, mohla bych se zeptat, jestli už od novýho roku jede cvičák normálně v neděli jako obvykle, nebo to ještě nezačalo, popřípadě kdy to začne? Díky

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 30.1.2010 13:38:12
nevím čemu říkáš „normálně“. Ale scházíme se v nedělu. Takže asi už to začlo :-D :-D
Od: Lucka Ševčíková, (stránka) z: 28.1.2010 6:42:10

Chtěla bych všechny pozvat na závod „O zmrzlou vránu“, který se koná 20.2.2010 v areálu KK Brno-Rybníček. Závodí se dle ZVV1, IPO1 a IPO3, vše beze stop, posuzuje p.Pouč a p.Mnich, figuruje Michal Řehák a Martin Pleskač (náhradník je Mira Valentin), propozice a přihláška na mém webu nebo na webu Miry Valentina http://vycvik­psu.net/, který mě požádal o rozšíření této zprávy :o) Tak se mějte a přijeďte si zazávodit!!

Od: Flyingdog, (stránka) z: 15.1.2010 11:14:43

Omlouvám se, že píši sem, ale nějak nemůžu najit na stránkách kontakt na někoho z vedení klubu. Jsme česká společnost, produkující doplňky stravy pro aktivní psy a rádi bychom se někdy na vašem cvičáku stavěli s malou prezentaci. Můžeme?

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 15.1.2010 15:04:22

Kontakt na někoho z vedení se dal najít pod Organizace – Výbor klubu.

Prezentaci, zvlášť když bude spojedná se vzorky zdarma :-p , si určitě domluvit můžete. Doporučuji počkat na příznivější povětrnostní podmínky. Zatím máme cvičák víceméně pod sněhem a ledem, ale v zásadě se určitě nebráníme.

Nový komentář

Pole Jméno a Zpráva jsou povinná

smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie

Poznámka: nezadávejte HTML tagy budou ignorovány. V případě, že chcete zadat odkaz zadejte na začátku http:// vznikne aktivní odkaz.

 
Aktualizace: článek: 10.4.08, galerie: 10.4.08, komentář: 6.3.08