návštěvní kniha

7.3.2006 v rubrice: guestbook Autor: Kamil
Od: Jarka, (stránka) z: 6.3.2009 11:34:50

Petře jsi trochu mimo, víš ono mít u pracovních a loveckých plemen zrovna štěňátka je docela kus práce pro chovatele, právě ty zkoušky jsou tam potřeba jinak ti neprojde pes do chovu, k tomu třeba výstava, povinné vyšetření kloubů s určitým výsledkem atd.

Nevěř zase vždy a všemu co ti lidi navykládají. Pokud chceš uspět na výstavách a nebo závodech není to práce na týden, ale minimálně na rok až dva. Na kolik peněz to výjde snad ani nechtěj vědět. To vše ti co množí psy bez PP neznají.

Cena u psa s PP se odvíjí od spousty věcí, jak zdraví jsou jeho rodiče, jak úspěšní jsou na výstavách, jaké mají zkoušky atd. Čím lepší štěně tím vyšší cena. Chápu chovatele který prodá super zvíře že chce aby se občas na výstavě ukázalo, ale donutit nového majitele k tomu nemůžou.

Ale psa s PP si můžeš koupit i za stejnou né li i nižší cenu než psa bez PP pokud ti nebude vadit že má vadu do chovu ( předkus, nesestouplé varlátko, nestandartní zbarvení, světlou barvu oka atd.) Hlavně víš kdo byl matka, otec a že rodiče mají klouby takové či makové, ale dál do chovu už ho nemůžeš použít, ale jako kamaráda proč si ho nekoupit.

Snad jsem odpověděla dost srozumitelně a jsi schopen sledovat mé myšlenkové pochody.

Od: petr z: 6.3.2009 11:05:19

a jen tak dodatecne funguje to i na opak znam dost lidí kterí si koupí psa s PP jen proto aby kazdeho koho potkají mohli stvát kecy typu: koupil jsem si draheho cistokrevneho psa s PP, muj nový drahý čistokrevný pes s PP měl blešku to je strasné, mám nové fotky svého drahého…...

jedním dechem dodá že se těsí jak bude mocně prodavat stenatka a jak moc na tom vydela

a kdyz se zaptas na zkousky a výcvik tak ti rekne zbytecne ti co mne ho prodali rikaji ze si ji na týden vemou zarídí jí papíry bla bla bla a muzem prodavat stenatka

takže jestli to funguje takhle je to smutne, pokud si některí myslí že to funguje takhle tak je to taky smutné,

tak pak je chyba nekde jinde asi nejsou lidi informovaní,

a stejne tak si kazdej druhej myslí na co kupovat pesana s PP pak mne bude majitelka honit po výstavách a podobne – prostě v tom vidí moc velkej luxus

Od: petr z: 6.3.2009 9:59:45

njn ono to nebude zas tak jednoduché jeste tam más taky cenu když ti někdo rekne ze ti proda stenatko pesana kterej se hodí jen tak k boude na dvorek za 7 000 a podobne vtípky tak to jsou pak šoky :-D :-D

Od: Jarka, (stránka) z: 6.3.2009 9:52:39

Kamile tu moc nemám, ale pokud bych jí měla tak zakázala. Většina lidí neví jak bezpapíráci vznikají – na zvířatech která mají PP ale nesplňují požadavky na zařazení do chovu, bohužel je to nejvíce z důvodu zdraví a nebo povahy. Vždy se bavím když někoho potkám a on vykládá pohádku o nadbytečném štěňátku…někdy je to 7 jindy 8 narozené. Tohle je taky hrozný blud, všechna štěňata dostanou PP i nestandartní. Navíc se na fenách chová většinou při každém hárání a vě většině případů nikdo neví jestli rodičovský pár nejsou třeba sourozenci.

Něco jiného je když se někomu zaběhne fena a jsou z toho kříženci, to už je potom věc matky přírody a majitele feny, taková mi štěňátka mi samozřejmě nevadí.

Co závěrem, pokud by někdo chtěl vidět psí množírnu a že jich po celé ČR je, mám v úmyslu se do jedné jet podívat k Vyškovu tak může jet se mnou ( chovají 10 různých plemen bez PP ).

Od: petr z: 4.3.2009 18:50:08

petra: jupí jistě velý bratr tě vidí potencionálního manzela privedes ukázat a my se mu to pokusíme rozmluvit v rámci solidarity se stejným pohlavím
:-D :-D :-D :-D :-D :-D

pokud to chces srovnavat se stenatama tak mám takový dojem ze deti se neprodávají, teda zatím prej legálně takže to se moc nehodí a co se týká PP radsi neresím prece jen v zájmu diplomacie galantně mlčím

Od: petra z: 4.3.2009 13:18:57

jo jo jarko az se budu chtit vdavat a nebo mit nedejboze deti bez vdavani tak se zeptam zda muzu jo??? jinak nema cenu reagovat skoda casu…..diky lucko za peknou vetu:-)

Od: Jarka, (stránka) z: 4.3.2009 12:33:35

Kamile, Malbec je silný víno a netuším jestli je v něm pravda….to jen tak na okraj.

Můj názor na množení psů bez PP a kříženců zná kde kdo, nemám to ráda a dělat na psovi s PP křížence se mi nelíbí. Ale je to můj názor za kterým si stojím.

Navíc uvědomuješ si že jsme organizací MSKS? Kopíruji co je jejím cílem: Článek 3 – Cíle Cílem MSKS je zajištění všestranného sportovního vyžití zájemců o chov a výcvik psů z řad dospělých i mládeže v souladu s posláním a cíly Mezinárodní kynologické organizace FCI. Podotýkám že FCI se zabývá pouze psy s PP!

Článek 4 – Členství Členem MSKS se může stát základní organizace (dále jen ZO) nebo i jiná právnická osoba, která souhlasí se stanovami MSKS a s cíly a posláním MSKS. Členem ZO se může stát každý občan České republiky, případně i jiného státu, který souhlasí se stanovami, s cíly a posláním MSKS.

Nemám samozřejmě nic proti lidem kteří si pořídí psa bez PP nebo voříška. Nemusím ovšem ty rádoby chovatele co je úmyslně množí ( a o tom že jich je ). Zmínil jsi útulek, malá statistika – za šest měsíců jsem našla nový domov pro 56 psů z toho 2 papíráky, po kontaktování chovatelů se mi je podařilo obratem udat. Je mi nesmírně líto právě těch bez PP a nebo nechtěných, zubožených, týraných, ale to už je zase z jiného soudku. V tomhle je náš cvičák hodně pozadu, chybí osvěta atd.pokud se pojedeš podívat na kterýkoliv cvičák mají tam přednášky o chovu, zdraví, bonitacích, výstavní přípravu atd. Podívej se na rozhodčí kteří k nám jezdí posuzovat zkoušky, každý z nich je chovatel který se snaží dělat pro chov psů s PP maximum.

Vycházka…dík za připomenutí, sekeru jsem zakopala ale dělám si zbrojní průkaz.

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 5.3.2009 22:06:10

Jarko jediná upřesňující otázka. Kdybys měla tu moc.. Zakázala bys produkování bezpapírovejch štěňat?

Zbytek vyřešíme osobně, je zbytečný do toho zatahovat zbytek světa. Kdyžtak nějakou odlivku zakoupím :love:
Od: petr z: 4.3.2009 2:35:05

jarka: no au, a pak že je svět bezpečné místo pro život

kamil: perfekt neco vymyslíme :-p a jen tak cvicně ze zvědavosti čím se oficiálně živíš seš programátor nebo něco takového ?

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 5.3.2009 22:04:30
no v popisu práce mám něco jako správce systému.. Ale občas něco napíšu :-D .. Proč se ptáš?
Od: Lucka Ševčíková z: 3.3.2009 20:35:07

Chtěla jsem ještě reagovat na názor Jarky, ale nemám slov… Jarka to všechno vystihla naprosto dokonale a jako nestranná osoba a myslím si, že to tady uzavřela! V kynologii existuje mnoho zášti a nepřátelství a myslím si, že my bychom ho nemuseli podporovat tady v Blansku :-p ! Přeji všem majitelům pejsků, ať už se s pejsky věnují agility, tanci, sportovnímu výcviku nebo jen vycházkám a čemukoli jinému, mnoho radosti a úspěchů!! :love:

Od: Jarka, (stránka) z: 3.3.2009 20:01:47

Původně jsem nechtěla moc reagovat, Lucka to určitě nemyslela zle ( aspoň to si myslím a znám jí už hodně let )Petra to asi taky nemyslela špatně ( na druhou stranu já pořád nemůžu přenést přes srdce krytí Senym a produkování kříženců, nedělá to dobrou vizitku našemu cvičáku a jednoho jsem měla i v útuku ) Každý z nás by si měl zamést před svým prahem…já například chodím na cvičák proto abych se potkala s lidma které mám ráda, mám psy v téměř v důchodovém věku a moje priority výcviku jsou také někde jinde. Na druhou stranu ale na náš cvičák nedám dopustit a moji naháči a nebo Moničin Riči mu dělají daleko větší reklamu než když někdo udělá s ovčákem třeba ZVV 1 – takových je spousta. Každý pes je někde jinde, vhodný na něco jiného a je jen v nás co v něm podpoříme.

Petře neboj za nohu bys za lísaní určitě přivázaný nebyl…ale jsou i jiné orgány. :-p

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 4.3.2009 1:26:29

Jarko ale fuj.. To že nakryje s tebou neschváleným partnerem přece není zločin? To je její volba.. A to žes tam měla její štěně je argument? Kolik mělas v útulku papírovejch psů? Chyba v tomto případě není v chovatelovi, ale v majitelovi. Třeba kdyby přišel k nám na cvičák.. tak by se mu to nestalo… Nebo kdyby nebyl páníček debil.. Zkazit se dá každej pes. Je jedno kam mu sahá rodokmen. V tomto se budu Petry vždycky zastávat. S výcvikem a naším cvičákem to nemá nic společnýho a jestli se ti zná, že padá negativní světlo na náš cvičák, tak si to nemyslím.

Skoro bych řekl, že tě furt nasírá ta podle tvýho názoru zkažená vycházka loni. Mě se moc líbila a jednou bych chtěl taky tři psi na cvičákovskej vycházce ;-) Tak už to neřeš a zakopej válečnou sekyru..
Od: Lucka Ševčíková z: 3.3.2009 19:19:21

Tak jsem asi způsobila trošku hádky, tak za to se omlouvám. Ale naprosto souhlasím s Niki – nemyslela jsem to zle, jen jsem chtěla nabídnout pomoc, protože si nejsem tak jistá, že kdybych došla na váš cvičák jako psovod, který má psa částečně připraveného na závody a chtěla od vás poradit další metody stop a obran a možná i poslušností, tak mi asi nikdo z vás neporadí. Na druhou stranu má Kamil pravdu – váš cvičák učí pejsky, aby byli vychovaní a nebyli problémoví a proti tomu žádná, ale můj vzkaz se týkal výhradně sportovní kynologie jako celku a závodů na vyšší úrovni! A taky si myslím, že když někdo bude chtít naučit psa, aby netahal na vodítku a byl sociálně v pohodě, tak si bude navštěvovat váš klub a nebude jezdit třeba na nějaké kurzy k nám. A jen tak mimořečí – pár nejmenovanách jedinců z vašeho cvičiště už projevilo zájem i o náš výcvik, hlavně obrany a to kvůli figurantovi. A zkrátka já jsem už taková, že řeknu svůj názor narovinu, takže toď asi k tomu.

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 4.3.2009 0:38:02

Luci nic ve zlým, ale něco jinýho je „říct názor na rovinu“ a něco jinýho je „nasrat“ spoustu lidí.. Bohužel ty máš ten dar dělat to druhý. Skoro věřím, že to není naschvál. Vem si větu: protože si myslím, že tady na blanensku o stopách a sportovní obraně moc lidí páru nemá. Nás tady 5 blbců vede několik let cvičák (zadara, ale to je naše volba) a teď přijde mistr Lucka a řekne nám, že vo tom víme kulový.. přitom stačilo tak málo. Kdybys napsala: „si myslím, že vám při stopách a sportovní obraně mohu v mnohém pomoci..“ k tomu nabídka figuranta a budu ti tam posílat ambiciózní. Proč ne?

No prostě až se dáš na politiku, tak mě angažuj jako tiskového mluvčího a sama nedělej žádný prohlášení.. Máš ten dar si dělat zbytečně nepřátele.
Od: petr z: 3.3.2009 15:05:02

jupí tady to zije klasicka hlaska už se perou ?

ad lísání: k šéfove se lísat je velmi nebezpecne bych mohl taky skoncit za nohu privazanej k boude na cvicaku a být zotrocen ;-p

ad práva co kdyz slíbím že budu velmi zodpovednej a nebudu skodit respektive nebudu se po stránkách poflakovat když budu v krapet veselejší náladě aby to nedopadlo nejak takhle: http://thenoob­.winterfell.cz/strip173­.html

co se týká novejch stránek kdybys chtěl nějak pomoct klidne se nechám zapřáhnout mám tu pár posledních bojových úkolů co musím dodelat ostatní padly a když se zadaří tak další stránky do referencí by se hodily jen upozornuji ze na navrch grafiky jsem antitalent

co se týká brigád tak rekl bych ze je to celkem jedno zda jsou vyhlasovány měsíc dopredu a nebo pár dnů. stejne plátí ze dlouhodobé plány se tězce zhroutí neco se semele atd. a navíc pocasi je potvora věc takze kdyz se v sobotu probudím a bude prset tak na tu brigádu stejne nepujdu at si to plánuji jak dlouho dopredu chci

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 4.3.2009 0:30:13

Hele já říkal, že kdokoli, kdo přizná nějakou odbornou způsobilost je jasnej ;-)

Takže co se týká stránek, umíš něco? Sem si říkal že bych se vyfláknul na vlastní řešení a udělal tady nejaký fórum co je hotový.. Takže dokázal bys rozjet a udržovat třeba phpBB něbo něco podobnýho? Prostě nějaký fórum, kde by mohli psát jenom registrovaní uživatelé, bylo by víc vláken a že by ses o to staral :-D.

Já bych tomu jenom dopsal nějakou tu srandičku aby se aktuální příspěvky zjevovali na hlavní stránce.

Abych ujasnil pole na kterým hrajeme. Hosting na linuxu, PHP safe mode On, MySql..

Upřímně řečeno sem byl vždycky zdechlej študovat cizí scripty a raději sem si vymyslel svoje, ale teď se mi to tady hromadí a kdyby někdo něco udělal za mě, tak by mi to hodně pomohlo 8-)

Takže návrhy sem – klidně na mejl, ať to tady nezamořujem. Na tom hotovým řešení netrvám. Jestli chceš, tak dostaneš svoje ftp, databázi a klidně si to urob podle představ..

Nový komentář

Pole Jméno a Zpráva jsou povinná

smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie

Poznámka: nezadávejte HTML tagy budou ignorovány. V případě, že chcete zadat odkaz zadejte na začátku http:// vznikne aktivní odkaz.

 
Aktualizace: článek: 10.4.08, galerie: 10.4.08, komentář: 6.3.08