návštěvní kniha

7.3.2006 v rubrice: guestbook Autor: Kamil
Od: Jarka, (stránka) z: 6.3.2009 14:09:00

Pavle vážně existují, nemám už čas mizím pracovat ale zde máš nějaký odkaz…..

http://jindrichoh­radecky.denik­.cz/…0080418.html http://pudlin­fo.sweb.cz/…ppa­none.html

Od: P.Kratochvil z: 6.3.2009 13:53:25

To Jarka: Četl jsem, četl jsem a narazil jsem na termín psí množírny. To skutečně existuje něco jako psí množírna? Zatím jsem nic podobného neslyšel.

Od: petr z: 6.3.2009 11:58:27

perfekt jenze tohle je to co se právě všeobecně neví a to je ta chyba :-D :-D :-D :-D :-D

Od: Jarka, (stránka) z: 6.3.2009 11:34:50

Petře jsi trochu mimo, víš ono mít u pracovních a loveckých plemen zrovna štěňátka je docela kus práce pro chovatele, právě ty zkoušky jsou tam potřeba jinak ti neprojde pes do chovu, k tomu třeba výstava, povinné vyšetření kloubů s určitým výsledkem atd.

Nevěř zase vždy a všemu co ti lidi navykládají. Pokud chceš uspět na výstavách a nebo závodech není to práce na týden, ale minimálně na rok až dva. Na kolik peněz to výjde snad ani nechtěj vědět. To vše ti co množí psy bez PP neznají.

Cena u psa s PP se odvíjí od spousty věcí, jak zdraví jsou jeho rodiče, jak úspěšní jsou na výstavách, jaké mají zkoušky atd. Čím lepší štěně tím vyšší cena. Chápu chovatele který prodá super zvíře že chce aby se občas na výstavě ukázalo, ale donutit nového majitele k tomu nemůžou.

Ale psa s PP si můžeš koupit i za stejnou né li i nižší cenu než psa bez PP pokud ti nebude vadit že má vadu do chovu ( předkus, nesestouplé varlátko, nestandartní zbarvení, světlou barvu oka atd.) Hlavně víš kdo byl matka, otec a že rodiče mají klouby takové či makové, ale dál do chovu už ho nemůžeš použít, ale jako kamaráda proč si ho nekoupit.

Snad jsem odpověděla dost srozumitelně a jsi schopen sledovat mé myšlenkové pochody.

Od: petr z: 6.3.2009 11:05:19

a jen tak dodatecne funguje to i na opak znam dost lidí kterí si koupí psa s PP jen proto aby kazdeho koho potkají mohli stvát kecy typu: koupil jsem si draheho cistokrevneho psa s PP, muj nový drahý čistokrevný pes s PP měl blešku to je strasné, mám nové fotky svého drahého…...

jedním dechem dodá že se těsí jak bude mocně prodavat stenatka a jak moc na tom vydela

a kdyz se zaptas na zkousky a výcvik tak ti rekne zbytecne ti co mne ho prodali rikaji ze si ji na týden vemou zarídí jí papíry bla bla bla a muzem prodavat stenatka

takže jestli to funguje takhle je to smutne, pokud si některí myslí že to funguje takhle tak je to taky smutné,

tak pak je chyba nekde jinde asi nejsou lidi informovaní,

a stejne tak si kazdej druhej myslí na co kupovat pesana s PP pak mne bude majitelka honit po výstavách a podobne – prostě v tom vidí moc velkej luxus

Od: petr z: 6.3.2009 9:59:45

njn ono to nebude zas tak jednoduché jeste tam más taky cenu když ti někdo rekne ze ti proda stenatko pesana kterej se hodí jen tak k boude na dvorek za 7 000 a podobne vtípky tak to jsou pak šoky :-D :-D

Od: Jarka, (stránka) z: 6.3.2009 9:52:39

Kamile tu moc nemám, ale pokud bych jí měla tak zakázala. Většina lidí neví jak bezpapíráci vznikají – na zvířatech která mají PP ale nesplňují požadavky na zařazení do chovu, bohužel je to nejvíce z důvodu zdraví a nebo povahy. Vždy se bavím když někoho potkám a on vykládá pohádku o nadbytečném štěňátku…někdy je to 7 jindy 8 narozené. Tohle je taky hrozný blud, všechna štěňata dostanou PP i nestandartní. Navíc se na fenách chová většinou při každém hárání a vě většině případů nikdo neví jestli rodičovský pár nejsou třeba sourozenci.

Něco jiného je když se někomu zaběhne fena a jsou z toho kříženci, to už je potom věc matky přírody a majitele feny, taková mi štěňátka mi samozřejmě nevadí.

Co závěrem, pokud by někdo chtěl vidět psí množírnu a že jich po celé ČR je, mám v úmyslu se do jedné jet podívat k Vyškovu tak může jet se mnou ( chovají 10 různých plemen bez PP ).

Od: petr z: 4.3.2009 18:50:08

petra: jupí jistě velý bratr tě vidí potencionálního manzela privedes ukázat a my se mu to pokusíme rozmluvit v rámci solidarity se stejným pohlavím
:-D :-D :-D :-D :-D :-D

pokud to chces srovnavat se stenatama tak mám takový dojem ze deti se neprodávají, teda zatím prej legálně takže to se moc nehodí a co se týká PP radsi neresím prece jen v zájmu diplomacie galantně mlčím

Od: petra z: 4.3.2009 13:18:57

jo jo jarko az se budu chtit vdavat a nebo mit nedejboze deti bez vdavani tak se zeptam zda muzu jo??? jinak nema cenu reagovat skoda casu…..diky lucko za peknou vetu:-)

Od: Jarka, (stránka) z: 4.3.2009 12:33:35

Kamile, Malbec je silný víno a netuším jestli je v něm pravda….to jen tak na okraj.

Můj názor na množení psů bez PP a kříženců zná kde kdo, nemám to ráda a dělat na psovi s PP křížence se mi nelíbí. Ale je to můj názor za kterým si stojím.

Navíc uvědomuješ si že jsme organizací MSKS? Kopíruji co je jejím cílem: Článek 3 – Cíle Cílem MSKS je zajištění všestranného sportovního vyžití zájemců o chov a výcvik psů z řad dospělých i mládeže v souladu s posláním a cíly Mezinárodní kynologické organizace FCI. Podotýkám že FCI se zabývá pouze psy s PP!

Článek 4 – Členství Členem MSKS se může stát základní organizace (dále jen ZO) nebo i jiná právnická osoba, která souhlasí se stanovami MSKS a s cíly a posláním MSKS. Členem ZO se může stát každý občan České republiky, případně i jiného státu, který souhlasí se stanovami, s cíly a posláním MSKS.

Nemám samozřejmě nic proti lidem kteří si pořídí psa bez PP nebo voříška. Nemusím ovšem ty rádoby chovatele co je úmyslně množí ( a o tom že jich je ). Zmínil jsi útulek, malá statistika – za šest měsíců jsem našla nový domov pro 56 psů z toho 2 papíráky, po kontaktování chovatelů se mi je podařilo obratem udat. Je mi nesmírně líto právě těch bez PP a nebo nechtěných, zubožených, týraných, ale to už je zase z jiného soudku. V tomhle je náš cvičák hodně pozadu, chybí osvěta atd.pokud se pojedeš podívat na kterýkoliv cvičák mají tam přednášky o chovu, zdraví, bonitacích, výstavní přípravu atd. Podívej se na rozhodčí kteří k nám jezdí posuzovat zkoušky, každý z nich je chovatel který se snaží dělat pro chov psů s PP maximum.

Vycházka…dík za připomenutí, sekeru jsem zakopala ale dělám si zbrojní průkaz.

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 5.3.2009 22:06:10

Jarko jediná upřesňující otázka. Kdybys měla tu moc.. Zakázala bys produkování bezpapírovejch štěňat?

Zbytek vyřešíme osobně, je zbytečný do toho zatahovat zbytek světa. Kdyžtak nějakou odlivku zakoupím :love:
Od: petr z: 4.3.2009 2:35:05

jarka: no au, a pak že je svět bezpečné místo pro život

kamil: perfekt neco vymyslíme :-p a jen tak cvicně ze zvědavosti čím se oficiálně živíš seš programátor nebo něco takového ?

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 5.3.2009 22:04:30
no v popisu práce mám něco jako správce systému.. Ale občas něco napíšu :-D .. Proč se ptáš?
Od: Lucka Ševčíková z: 3.3.2009 20:35:07

Chtěla jsem ještě reagovat na názor Jarky, ale nemám slov… Jarka to všechno vystihla naprosto dokonale a jako nestranná osoba a myslím si, že to tady uzavřela! V kynologii existuje mnoho zášti a nepřátelství a myslím si, že my bychom ho nemuseli podporovat tady v Blansku :-p ! Přeji všem majitelům pejsků, ať už se s pejsky věnují agility, tanci, sportovnímu výcviku nebo jen vycházkám a čemukoli jinému, mnoho radosti a úspěchů!! :love:

Nový komentář

Pole Jméno a Zpráva jsou povinná

smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie

Poznámka: nezadávejte HTML tagy budou ignorovány. V případě, že chcete zadat odkaz zadejte na začátku http:// vznikne aktivní odkaz.

 
Aktualizace: článek: 10.4.08, galerie: 10.4.08, komentář: 6.3.08