návštěvní kniha

7.3.2006 v rubrice: guestbook Autor: Kamil
Od: Hana Součková z: 5.5.2008 10:48:51

Chci reagovat na Vaše příspěvky, týkající se členství Moniky Pelíškové v klubu a ve výboru. Monika byla na poslední schůzi výboru řádně pozvána a řádně se omluvila. Na moji sms, že zrovna s ní jsem potřebovala jednat a jak je to s jejím členstvím v klubu už nereagovala.Není v mých silách s členy výboru předjednávat jednotlivé body schůze pro případ jejich nepřítomnosti. Dělám to pouze v případě Petry Holoušové, která je výcvikářka a musí být v obraze a ráda se s ní poradím. Členové výboru jsou dospělí schopní lidé, kteří mě můžou kdykoliv kontaktovat a měli by znát svá práva a povinnosti. Ono sehnat na jeden termín všech 7 lidí z výboru klubu je dost náročné a většinou se musím spokojit s tím, že jsme aspoň usnášeníschopní. Sama mám volného času velmi málo. Zápis ze schůze jsem sepsala jakmile mi to čas dovolil. Důvody, proč není Monika dosud členem klubu neřeším. Za těch 10 let, co vedu klub už mě to stálo spoustu úsilí a vždy mě zajímalo především fungování klubu. Nějaké osobní spory na cvičáku nepěstuju a u druhých je také nemám ráda. Snažím se ke všem přistupovat stejně. Jestli člen výboru nechce být členem výboru a dělat něco pro klub, musí to dát nejpozději před výroční schůzí vědět. Nebudu se každého na to 3× ročně ptát. I v případě Moniky řeším „jen“ fungování klubu. V současnosti není Monika členem klubu a pokud by jím chtěla být, měla za 4 měsíce od začátku roku spoustu možností jak příspěvky uhradit. Stejné možnosti jako všichni ostatní členové. Člen výboru musí být z řad členů klubu, tudíž nám jeden člen výboru chybí. Změny ve výboru klubu může učinit jen členská schůze, kterou jsem svolala na 18.2.2008. Pokud se Monika do této doby přihlásí, budeme hlasovat o jejím vyloučení z výboru. Pokud zůstane nepřihlášená potřebujeme jen dovolit jednoho člena výboru, abychom mohli fungovat. Ve výboru jsem toto předložila, abych věděla jak na to zareagují ostatní. Rozhodnutí je na členské základně. Toť vše. Monice se také ozvu mailem, jako reakci na její množství SMS. Ale to už nepatří na tyto stránky. Vaše Hana

Od: petr z: 4.5.2008 23:01:44

zdravím, měl bych dotaz ohledně klíštat jak s nima bojovat

-někdo prohlašuje že mají lidi i psi jíst kvasnice /pangamin, někdo zase tvrdí že ti co dělají v lese jí hodně vitamín C a pak že na ně klíštata nelezou

-na pesany pak jsou obojky -a na schůzi říkala ta doktorka neco o očkování aby na psy klíšťata nelezla (nebo to bylo jen proti nemocem co klíšťata přenáší?) jsem to tak nejak moc nepochytil, víte o tom někdo něco ?

popř. máte někdo něco odzkoušeno, nebo jak s klíšťatama bojujete ?

těch potvor je poslední dobou čím dál tím víc a kdo je má furt z pesana vybírat a sundávat

dík Petr

Od: Riči, (stránka) z: 4.5.2008 16:23:13

Ahoj Jari.

Sammozřejmně nic nebylo proti tobě, měla bys mě znát (asi ne) a je to celkem zřetelně napsané, že to je důvod, proč jsem nijak nespěchala s platbou poplatků.

Jinak už nevím, jak říct, že mě nejde o post ve výboru, z toho klidně odstoupím, byť vždy když jsem požádána a mohu, ochotně zapojím ruce k dílu. Jde mi o styl a formu jakou to bylo provedeno. Pokud někdo není s tím co dělám nebo nedělám za práci spokojen, předpokládám, že v prvé řadě osloví mně, řekne mi, co se mu nelíbí a já vysvětlím, proč tomu tak je. Až v případě, že dotyčný na žádnou komunikaci či pokus o ni nereaguje, přistoupím k jednání bez něj. Aspoň tohle si myslím svým blbým selským rozumem.

Bohužel v daném datu již máme akci jež nejde zrušit, ale nepochybuji, že jakýkoliv argument by byl zbytečný. To ovšem neznamená, že pokud se stanu členem dále, a budu schopná fungovat, budu se nějaké činnosti vyhýbat.

Pro mě ideální by byla možnost platby na účet, takže téma na zvážení.

Od: Jarka, (stránka) z: 4.5.2008 13:24:41

Moniko,

nejsi odvolaná je to návrh na odvolání, přijď na schůzi 18.5.2008 a svoje důvody předlož všem členům KK. Pokud tedy chceš nadále zůstat ve výboru klubu, já osobně nejsem proti. Jak jsi zde psala o poplatcích, já jsem členkou i Agility Blansko, tím pádem je mi jedno kdo dá seznam na MÚ…ale doufám že to nebylo myšleno na moji osobu. Chápu že člověk jezdí na různé jiné psí akce a výstavy, jsem na tom stejně, proto jsem uvítala změnu pro psy kteří navštěvují cvičiště déle jak 3 roky – sledování docházky a výcviku.

Přeji všem pěkný den

Od: Riči, (stránka) z: 4.5.2008 10:37:04

Víš Kamile. Já to neberu jako útok na svou osobu a post ve výboru klubu. Loni jsem se nechala přemluvit a nakonec kandidovala, i když jsem nechtěla. Mrzí mě jednání, kterého se mi po 12 letech a spousty práce pro klub dostalo. Ono se totiž taky dalo udělat to, že by se Hana ozvala mě, řekla, že na cvičák nechodím, jestli se hlásit budu a že se jí nelíbí to a to a jestli nechci z výboru odstaoupit a přenechat místo jinému, aktivnějšímu členovi.

Hanu chápu, aktivní jsem za poslední rok a půl opravdu nebyla, ale můj zdravotní stav se zhoršil,loni kromě zad ještě léčba srdečních problémů a dlouhodobé poranění kotníku. Jak říkám, vždy a ode všad jsem byla řádně omluvená.

Takže naštvaná z odvolání? NE, ale nešťastná , zraněná a smutná z jednání? ANO. Chápu, že Hana nemůže oslovovat každého řadového člena. Ale myslím, že to jsem nebyla a zasloužila bych si to.

Od: Riči, (stránka) z: 4.5.2008 8:34:34

Kamile promiň, mě nevadí, že nejsem nebo nebudu ve výboru, já tam stejně nechtěla, vadí mi způsob. Ano na schůzi jsem byla řádně pozvaná a řádně jsem se omluvila a pokud bylo v plánu jednat o něčem takovém, je slušnost mi to oznámit, souhlasila bych. Takto to bylo za mými zády. Ano poslední rok byl pro mě zdravotně hodně obtížný a o svých nedostatcích ve výcviku vím, na druhou stranu jsem byla vždy řádně omluvená.

Jde mi o formu, nikoliv o výsledek, promiň

Od: Kamil, (stránka) z: 3.5.2008 22:52:06

Ahoj Moni,

podle mého názoru by se člen výboru, jako člověk který rozhoduje o budoucnosti klubu, měl zůčastňovat výcviku. Nezlob se ně mě, ale ty to poslední rok nesplňuješ. Proto jsem hlasoval pro tvoje odvolání a mám v tomto čisté svědomí.

A informovat tě o tomto dopředu? Proč? Na schůzi bylas pozvaná, tam jsme to navrhli a odhlasovali.. Teď jsme na neděli 18.5.2008 na desátou svolali schůzi členů, kde si to chceme nechat schválit. Můžeš se klidně zůčastnit vysvětlit svoje důvody, zkusit přesvědčit členy, že bys měla (a chtěla?) být ve výboru. O nic jiného se nejedná. Rozhodně to není o tvém členství v klubu. To jestli se přihlásíš na letošní rok se musíš rozhodnout sama.

Mrzí mě, že to bereš jako akci proti sobě osobně..

Od: Riči, (stránka) z: 3.5.2008 17:25:07

Ahoj všichni.

Konečně se na webu objevily informace ze schůze výboru.Velice děkuji výboru za informace týkající se mojí osoby, které mi nikdo neposkytl, evidetně už není ani slušnost informovat že se o mé osobě bude jednat. Samozřejmně lépe se jedná o nás bez nás. Že nebudu člen výboru mi nevadí, nechtěla jsem být ani loni (i když nechala jsem se přesvědčit protože jsem nepředpokládala tak výrazné změny mého zdravotního stavu), ale mrzelo mě, že jste mě jednoduše odřízly bez jakékoliv informace o tom, co se chystá. Můj e-mail i mobil je všem známý, takže by kontakt neměl být problém, evidentně jsem se pletla. Nevím, ale po 12 letech na cvičišti bych snad zasloužila lepší jednání.

Jinak loni na výročce jsem byla a jediná schůze výboru které jsem se loni nezůčastnila a BYLA jsem vždy řádně omluvena byla listopadová schůze a výročka.

I nyní jsem se řádně omluvila a kromě toho, že zrovna mě je na schůzi třeba mi nebylo nic oznámeno. Členem KK letos nejsem zatím jedině proto, že z důvodu dlouhodobých zdravotních problémů mých, psa nebo účasti na jiné akci jsem zatím nebyla na cvičišti, nehledě na to, že při mém nízkém příjmu si bohužel nemůžu pokaždé dovolit poplatky zaplatit. Nespěchala jsem na to, protože nepotřebuji, aby můj pes byl vedený na cvičišti kvůli snížení daní, neplatíme nic, jako lovecký pes je osvobozený. Když se mě ptala Mirka nebo Jarka, řekla jsem , že chci ve členství zatím pokračovat, i když účast v hromadné skupině je pro mě bezcená. Ejhle najednou tu možnost jiné docházky je a jde to.

Od doby, kdy jsem oznámila, že se vzdávám funkce výcvikáře ze zdravotních důvodů (a klidně bych s kýmkoliv měnila) se mnou v podstatě až na řídké vyjímky přestali všichni komunikovat. Aspon jsem osobně přesvědčila, jaké kamarády jsem na cvičišti za 12 let mého působení získala. Vzhledem k tomu, že není možná platba na účet neměla jsem ani možnost, jak poplatky na cvičiště poslat.

Chápala bych, že s mou neúčastí mohou mít problémy lidé, kteří mě neznají, i to že ze zdravotních či jiných důvodů je moje docházka velice nestabilní a řídká. Ale opravdu bych velmi ráda měnila a byla fit a cvičila co chci a mohla se svému psu věnovat naplno.

Pokud bych se nehodlala stát členem KK, vyžadovala bych vyplacení splněných brigád za loňský rok 300,– kč, čímž mám vlastně polovinu poplatků zaplacenou. Děkuji velice za jednání předsedy i výboru. V době internetu a mobilů je jakýkoliv kontakt opravdu velkým problémem. Monika a Riči :-( :-(

Od: Kamil, (stránka) z: 30.4.2008 23:47:23

Klubový závod je opravdu zrušen a letos z organizačních důvodů nebude. Toho 20.5. to bylo roku 2007 tedy loňský ročník. Příští rok to vychytáme aby to vyšlo v kalendáři akcí. Díky za přízeň!

Od: Tom, (stránka) z: 30.4.2008 23:19:01

Ahoj! Čtu v plánu akcí, že Klubový závod 4.5. je zrušen, ale v odkazu na Klubový závod je datum 20.5. Tak se chci zeptat, jestli nějaké ty závody u vás budou a protože se nám u vás loni moc líbilo, jestli zase můžeme dorazit:o) Těšíme se a ahoj od všech z našeho brněnskýho cvičáku:)

Od: Jarka, (stránka) z: 30.4.2008 19:27:34

Verčo a Petře, mám prosbu vadilo by vám zaměnit zítřek s pátkem? V pátek v 15.00 na cvičáku? Písněte mi když tak e-mailík ať s tím počítám. Pokud by se k nám chtěl ještě někdo přidat a pracovat tak klidně může.

Od: Kamil, (stránka) z: 30.4.2008 11:52:33

Brigáda zítra? Organizovaná určitě ne! Kdybys chtěl prací oslavit svátek práce :-D , tak se domluv s Hankou, potřebujeme posekat trávník.. Nějaká hodina by z toho kápla.

Smazal jsem příspěvek od Gábiny. Osobní problémy si prosím řešte vrámci soukromé korensondence. Díky.

Nový komentář

Pole Jméno a Zpráva jsou povinná

smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie

Poznámka: nezadávejte HTML tagy budou ignorovány. V případě, že chcete zadat odkaz zadejte na začátku http:// vznikne aktivní odkaz.

 
Aktualizace: článek: 10.4.08, galerie: 10.4.08, komentář: 6.3.08