Bambiriáda Blansko 2014

Ve dnech 23.-24.5.2014 se v zámeckém parku v Blansku konala BAMBIRIÁDA, což je celostátní akce, jejíž 16. ročník přinesl prezentaci činnosti spolků dětí a mládeže a středisek volného času. Náš Kynologický klub Blansko dostal pozvánku od organizátorů, kterou jsme přijali a rádi se zúčastnili. Musím říct, že se vydařilo počasí, organizace byla na výborné úrovni. Veronika Hasová zajistila organizaci akce za náš klub. Rádi jsme přijali možnost vystoupit po oba dny na pódiu, kde se prezentovaly se svými šampiony Veronika Hasová s appenzellským salašnickým psem Aborou z Velkého Újezda alias Bonny a Jarka Jurová s peruánským naháčem středním, který se jmenuje Lloque Yupanqui Pazzda a kterému Jarka říká Panky. Pro všechny to byla naprostá premiéra, kterou jak dámy, tak pejskové zvládli na jedničku. Během vystoupení byl představen klub, proběhla ukázka poslušnosti obou psů a děti si mohly pejsky i na pódiu pohladit. Fotky najdete v galerii z pátku i soboty.

obrázek: tn_p5230062.jpg; rozlišení: 266 × 200 px; velikost 14 kb;
obrázek: tn_p5240133.jpg; rozlišení: 274 × 200 px; velikost 13 kb;

Další pejskové, kteří se předvedli v kruhu našeho stanoviště, byli: československý vlčák Aschere Sirius Black Tajemný přelud s Marií Bulíkovou, knírač malý pepř a sůl Aria Čarovné srdce s Markem Dančišínem, jack russel teriér Erin a labradorský retrívr Sharon od Veroniky, sheltie Carioca Sol Oriens alias Kora, Jazz Night z Ďáblovy studánky alias Fred s Petrou Ocetkovou a německý boxer Peggy s Vlastou Petýrkovou. Psi i děti si to vzájemně naprosto užívali, i když občas už pejskové byli skutečně unavení, takový nápor dětí nezažívají jen tak.

Pomocnicí byla i Monika Urbanová, která se dětem věnovala a radila jim, jak se psy spolupracovat. Naše stanoviště skutečně zaujalo a děti k nám proudily často, některé se dokonce vracely i v sobotu, nemohly se pejsků nabažit.

Na Bambiriádu se přišli podívat i z místní TELEVIZE BLANSKO, naši pejskové je zaujali. Můžete se podívat na celou reportáž, kde naše pejsky zahlédnete 3×.

Děkujeme za pěkné dva dny, navíc jsme získali další pozvánku na podobnou akci v září. Těšíme se na nové mladé budoucí kynology! :-)

29.5.2014 v rubrice: Programy pro veřejnost Autor: V
© cvicak.net 2003-2020