Den ČKD 2018

Letos poprvé se členové našeho kynologického klubu zúčastnili dne 23. 6. 2018 akce pro veřejnost s názvem \„Den ČKD\“.

Náš nový člen Pavel Huňka domluvil vystoupení našich pejsků, kterého se také účastnil. Na této skvělé akci pro zaměstnance firmy, veřejnost a především děti, bylo zajištěno mnoho zajímavých ukázek. My jsme vystupovali s tímto programem:

  • Na uvítanou po ránu se představila již naše tradiční Jarka Jurová v roli indiánky s peruánským naháčem a našim světovým vítězem Pankym. Popovídala o tomto plemeni divákům a děti si mohly pohladit jeho kůži.
  • Poté předvedli základní poslušnost na vodítku osmiměsíční psí dorostenci, kteří absolvovali náš kurz pro štěňata v termínu únor – duben. Jmenovitě Pavel Huňka a německý vlčí špic Bronco a Jaroslav Martínek a bernský salašnický pes Toby.
  • Dále vystoupil Radim Feik, který je z přátelského klubu KK Ráječko, s appenzellským salašnickým psem Banti Czech Tricolor (alias Baxem) a ukázali již pokročilou poslušnost bez vodítka. Tento pes byl od štěňátka cvičen i naší výcvikářkou Veronikou Hasovou, která je i jeho chovatelkou.
  • Finálně potěšila diváky Mirka Pokorná, která také působí ve spřáteleném klubu KK Ráječko, a zatancovala se svými dvěma pejsky na dvě písničky. Předvedla mnoho zajímavých triků a prvků. Naše tanečnice byly v tento den na výstavě psů, proto jsme byli moc rádi za tak velkorysou pomoc

Po vystoupení byly na našem stanovišti připraveny hry a úkoly pro děti, které připravila naše členka Petra Kovaříková. Ty menší si mohly složit jednoduchou psí skládačku a pro ty větší byla připravená hra na paměť. Všechny děti byly velice šikovné a za odměnu si mohly odnést omalovánky, pohlednici a sladkosti. Ty, které měly chuť a odvahu, mohly i s dospěláky pohladit nebo povodit některého z pejsků. Návštěvníci Dnu ČKD si mohli na našem stanovišti vybrat z různých psích plemen, od malé kříženky až po československého vlčáka. K dispozici byli pro děti i dospělí psi v zastoupení našich členů: Markéta Pololáníková s fenečkou Bubášovou plemene čínský chocholatý pes, Martin Vodila a Soňa Ondroušková s Tigerem plemene bílý švýcarský ovčák, Marie Nečasová s kříženkou Beruškou, československým vlčákem fenkou Beou a psem Dewem a pan Huňka s německým vlčím špicem Broncem.

I když nám počasí moc nepřálo, bylo to moc příjemné dopoledne.

Srdečně děkujeme ČKD Blansko Holding za sponzorský dar, který nám umožní financovat další část rekonstrukce naší klubovny na cvičišti. Rádi jsme vystoupili s pejsky na Dni ČKD a určitě se těšíme na další spolupráci. Také děkujeme našim členům KK Blansko a členům spřízněného cvičiště KK Ráječko za skvělou reprezentaci.

Fotky z galerie najdete zde:

obrázek: tn_c24.jpg; rozlišení: 133 × 200 px; velikost 6 kb;

1.7.2018 v rubrice: Programy pro veřejnost Autor: V
© cvicak.net 2003-2020