Den pro děti v nemocnici Blansko 2014

V sobotu 6. 9. 2014 proběhl od 10 – 17 hodin v areálu blanenské nemocnice již pátý ročník Dne pro děti. Kynologický klub byl pozván jako nováček, měli jsme vytyčenou oblast pro naše pejsky na trávě blízko heliportu, tudíž naše místo bylo v centru dění a přilákalo spoustu rodičů s dětmi. Opět jsme se přesvědčili, že o pejsky je zájem a jsou zajímavou \„atrakcí\“. Naši pejskové byli taky šťastní, pro nováčky to bylo náročnější, děti dokáží utahat, pro ty, kteří již byli i na Bambiriádě to byly opět šťastné chvíle plné her. Počasí nám také přálo a bylo skoro letní. Zúčastnění pejskové se svými majiteli, kterým děkuji za účast a aktivitu na této akci:

  • Petra Ocetková se šeltiemi jmenovitě Jazz Night z Ďáblovy studánky alias Fred, Carioca Sol Oriens alias Kora předvedli krátké ukázky z tance se psem. I děti pak zkoušeli s pejsky různé triky za pamlsky.
  • Vlasta Petýrková s německou boxerkou Peggy, která byla mazlivá a dětem se líbila.
  • Tereza Blatná s parsonem russlem teriérem Codym, předvedli spolu triky, jak Cody umí paničce pomáhat se sundáváním oblečení, dětem předváděl svoji poslušnost.
  • Marie Bulíková s československým vlčákem, který se jmenuje Aschere Sirius Black Tajemný přelud v doprovodu jeho domácí kamarádky kříženky Berušky. Děti i jejich rodiče vlčák zaujal jak je velký a zároveň hodný. Beruška zase děti potěšila svým milým vzhledem a chutí cvičit.
  • Monika Marťáková s hnědou labradorkou Cori, která okouzlila i organizátorku akce tiskovou mluvčí nemocnice. Pro fenku samotnou to byla bezvadná socializace, je mladá a na takové akci byla poprvé.
  • Veronika Hasová, jako organizátorka jsem dětem dovedla již osvědčenou a oblíbenou jack russlici Erin, která je sice hluchá, ale to jí vůbec nijak ve šťastném životě nebrání. Reaguje na gesta, což i pro děti je důležité poznání, že i hluchý pejsek se dá cvičit.

Celý den jsme si výborně užili, bylo to náročné, ovšem moc fajn. Dostali jsme pozvánku i pro příští rok, tudíž, kdo máte zájem se svými pejsky se účastnit užitečné akce jak pro děti, tak i pejsky, budete vítaní. Fotky z akce najdete v galerii:

obrázek: tn_p1010790.jpg; rozlišení: 158 × 200 px; velikost 7 kb;

Akci natáčela i místní Televize Blansko, která naše stanoviště zaznamenala, uvidíte nás průběžně v pár okamžicích reportáže, přeji příjemnou podívanou!

26.9.2014 v rubrice: Programy pro veřejnost Autor: V
© cvicak.net 2003-2020