Propozice srandazávodu 2009

Netradiční kynologické disciplíny štěňata

  1. Překážková dráha
  2. Najdi svého psa

U obou disciplín se měří čas a psovod s nejnižším součtem časů vyhrává!

Popis cviku 1.
Psovod absolvuje vyznačenou trasu se psem na vodítku v levé ruce. V pravé ruce ponese tác s nápoji (poloha číšník). V cílovém místě odloží tác na stolek a překoná skokovou překážku (pes podleze pán přeskočí). Poté následuje prolezení tunelem (buď pán nebo pes). Proběhnutí slalomu (opět buď pán nebo pes) a návrat s tácem s nápoji po vyznačené trase do startovního bodu. Po celou dobu je vám měřen čas. Sankce popsány v poznámce níže.

Popis cviku 2.
Psovodovi budou nasazeny neprůhledné brýle a bude předveden před řadu deseti psů. Jeden ze psů bude jeho a musí ho poznat po hmatu (sahat může pouze na hlavu). Když si nebude jistý může na psa promluvit a požádat ho aby se projevil (štěkej, olízni pánečka..). Za každé chybné označení je psovod penalizován 15s ztrátou. Čas se zastaví správným označením psa.

Poznámka pro překážkovou dráhu
V případě, že pes nebo psovod stoupnou mimo vyznačenou trasu, nebo jim upadne některá z láhví na tácku, vrací se na startovní (cílové) místo a trasu opakují. V případě pádu skokové překážky je třeba tuto postavit a zkusit to znovu. Je na vás jakou taktiku pro překonání skokové překážky zvolíte. Je povoleno jakékoli překonání – psa pošlu pod překážkou a poté přelezu, napřed přelezu a poté psa přivolám. V případě chyby na slalomu je třeba zopakovat celý slalom. Za nesplněnou překážku je časová penalizace 60s.

Netradiční kynologické disciplíny dospěláci

  1. Překážková dráha
  2. Najdi svého psa

U obou disciplín se měří čas a psovod s nejnižším součtem časů vyhrává!

Popis cviku 1.
Psovod absolvuje vyznačenou trasu se psem na vodítku v pravé ruce. Ve stejné pravé ruce ponese tác s nápoji (poloha číšník). Levou rukou si celou dobu drží své ucho. V cílovém místě odloží tác na stolek a překoná skokovou překážku (pes přeskočí, pán podleze – nebo naopak). Poté následuje prolezení tunelem (pes). Proběhnutí slalomu (pes) přeskok přes druhou skokovou překážku (v opačném pořadí než na první překážce). Otočka – přeskok druhé překážky (stejné pořadí) – proběhnutí slalomu (pán), prolezení tunelem (pes) přeskok první skokové překážky (opět stejné pořadí jak na cestě tam) a návrat s tácem s nápoji po vyznačené trase do startovního bodu. Po celou dobu je vám měřen čas. Podrobné sankce popsány v poznámce níže. Jedna z překážek bude umístěna citelně níž jak druhá. Její přeskok by neměl představovat problém ani pro veterány, psy s omezením a malé psy (na druhou stranu její podlezení bude pro páníčka větší problém).

Popis cviku 2.
Psovodovi budou nasazeny neprůhledné brýle. Pes bude přivázán ke kolíku. Psovod se zavázanýma očima absolvuje čtverec 4× 10 kroků. Na pokyn rozhodčího má za úkol co nejrychleji najít svého psa. Když si nebude jistý směrem může psa požádat o pomoc (štěkej, kňuč…). Čas se měří od pokynu rozhodčího po nalezení psa.

Poznámka pro překážkovou dráhu V případě, že pes nebo psovod stoupnou mimo vyznačenou trasu, nebo jim upadne některá z láhví na tácku, vrací se na startovní (cílové) místo a trasu opakují. V případě pádu skokové překážky je třeba tuto postavit a zkusit to znovu. Je na vás jakou taktiku pro překonání skokové překážky zvolíte. Je povoleno jakékoli překonání. Psa pošlu přes překážku poté podlezu, napřed podlezu a poté psa přivolám. Dokonce je možné psa přes překážku přenést. V případě chyby na slalomu je třeba zopakovat celý slalom. Za nesplněnou překážku je časová penalizace 30s.

Propozice srandazávodu o nejlepší kostým

Podle vylosovaného pořadí projde páníček se psem po přehlídkovém mole – nepříjemném materiálu.

Hodnocení: Každý z diváků obdrží hlasovací lístek na který může napsat číslo svého favorita. Vyhrává soutěžící s nejvyšším počtem hlasů. Rodina Hujerových bude ve výhodě ;-)

14.12.2009 v rubrice: Srandazávod 2009 Autor: Kamil
© cvicak.net 2003-2020