Výroční členská schůze 2009

Akce proběhla 24.1.2009 v salonku restaurace \Dělnický dům\.
Zůčastnilo se 40 členů.

Program: – vyúčtování brigádnických hodin, platba členských příspěvků, doplnění údajů o očkování – zahájení

 • volba Předsedy, místopředsedy a člena výboru
 • zprávy členů výboru
 • občerstvení
 • beseda s veterinářem
 • diskuze

Protože současná předsedkyně Hana Součková ze zdravotních důvodů nemůže dále věnovat vedení našeho klubu, tak jsme byli nuceni přistoupit k volbě nového předsedy. Navrhnul jsem aby náš klub měl kromě předsedy i místopředsedu. Tohle by byla čistě formální funkce do té doby, než by z nějakého důvodu předseda vypadl na delší dobu ze hry. V takovém případě by jako místopředseda převzal vedení cvičáku.

Výsledek tajného hlasování
Zúčastnilo se 39 přítomných členů
Předseda: Kamil Svěrák – zvolen 39 hlasy
Místopředseda: Jarmila Jurová – zvolena 38 hlasy
Člen výboru: Bohumil Hrazdíra – zvolen 37 hlasy

Členové našeho klubu byli dále seznámeni s výší členských příspěvků. Tyto zůstávají stejné jako loni – 600,– Kč na rok. Z toho je 50,– Kč za každého člena jako poplatek MSKS, 300,– Kč je 6 předplacených nepovinných brigádnických hodin. Při odpracování 5 povinných a 6 nepovinných. Od letošního roku jsme na chůzi výboru 19.4.2008 odhla­sovali zrušení povinných i nepovinných brigádnických hodin pro výcvikáře. Proto budou mít nově členský příspěvek 300,– Kč.

Dalším bodem bylo seznámení s poplatky za psa: dle vyhlášky o místních poplatcích platné ve Městě Blansku platí členové klubu s trvalým pobytem v Blansku ročně daň ze psa ve výši 100,– Kč. Seznam členů předává klub MěÚ Blansko 2× ročně. Povinností každého majitele psa je nahlášení psa ve 3 měsících věku na městském úřadě a jednorázové vyplnění \„Přiznání k dani ze psa\“.

V klubu již několik let funguje bodovací systém. Tento jsme vytvořili pro vaši motivaci. Za každou akci v rámci klubu, brigády, zkoušky účast na brigádách, vycházkách, přezkoušení rozdáváme určitý počet bodů. Dále rozdáváme body za akce ze psem mimo klub jako jsou účasti na ukázkách, výstavách, bonitacích a závodech. Tyto body jsou v závěru roku sečteny a 10 nejúspěšnějších je vyhlášeno na výroční schůzi a dostává medaili. Letos jsem na schůzi výboru 19.4.2008 navrhnul, a výbor to odsouhlasil, omezení v této soutěži na psovoda se psem, který chodí na náš cvičák méně něž 3 roky (počítáno podle psa).

obrázek: tn_imgp9755.jpg; rozlišení: 277 × 200 px; velikost 12 kb;

Nejlepší členové
1. Bohumil Hrazdíra – 86 bodů
2. Renata Fojtová – 52 bodů
3. Petr Blažek  – 42 bodů
4. Jaroslav Pink – 42 bodů
5. Hana Dobiášková – 41 bodů
6. Martin Veselý – 38 bodů (chybí na fotce)
7. Renata Lai – 37 bodů
8. Gabriela Dostálová – 36 bodů (chybí na fotce)
9. Veronika Hasová – 36 bodů
10. Petra Skoupá – 30 bodů


Jako další bod přečetl Honza Starý zprávu o hospodaření klubu. Probrány byly hlavní výdaje a příjmy a také plánované investice na rok 2009. Klub je účetně asi 26.000,– Kč v plusu oproti stavu v roce 2007. V letošním roce plánujeme několik větších investic.

Zprávu o \brigádách\ přečetla Jarmila Jurová.
Na poslední schůzi výboru jsme schválili, že Jarda Skoupý a Jarda Bezděk v loňském roce pracovali natolik výrazně, že si to zaslouží zvláštní ocenění. Takže oba obdrželi kromě velkého poděkování i medaili.

obrázek: tn_imgp9761.jpg; rozlišení: 277 × 200 px; velikost 10 kb;


Jako další bod byla zpráva o výcviku
Výcvikáři – jsou členové našeho klubu kteří mají o něco více zkušeností než vy ostatní a jsou ochotni a schopni se o tyto zkušenosti a názory podělit. Máme 4 výcvikáře Mirku, Petru, Pavlínu a mě. Protože z pracovních důvodů vypadne na nějaku dobu Petra, tak už by v mohl v případě nepříznivých okolností vzniknout problém s vykrytím všech hodin. Proto jsme oslovili Bohouše Hrazdíru a Gábinu Dostálovou. Jsem velmi rád, že oba, přestože mají mladé psy a velké sportovní ambice, na náš návrh kývnuli. Takže je občas budete možná vídat i na druhé straně barikády.
Členové byli dále seznámeni s \Výsledky zkoušek v loňském roce\
Poté proběhlo pasování na psovoda. Je to tradiční rituál, pro psovoda který složí s prvním psem první zkoušku.

obrázek: tn_imgp9764.jpg; rozlišení: 231 × 200 px; velikost 8 kb;

 • Veronika Hasová (Appenzellský salašnický pes)
 • Jaroslav Bezděk (Zl. Retriever)
 • Tereza Pačovská (Nova Schotia Duck Retr.)
 • Jaroslav Pink (Výmarský ohař)
 • Josef Stejskal (Dalmatin)
 • Bohumil Hrazdíra (Německý ovčák)
 • Gábina Dostálová (Howavart)
 • Libor Hodaň (Labr. Retriever)
 • Martin Štelcl (Labr. Retriever)
 • Soňa Loukotová (Velký Švýcarský salašnický pes)

Jako další bod programu bylo naplánováno seznámecí s plánovanými akcemi na příští rok, a s činností skupiny tance se psem. Bohužel se nám schůze dostala mírně do skluzu, objevilo se občerstvení a tím došlo k opomenutí přečtení těchto bodů. Tímto se holkám z tance ještě jednou moc omlouvám. Jejich zprávu si můžete přečíst \tady\.

Plánované akce na rok 2009
- 19.4. zkoušky ovladatelnosti.
- 16.5. III ročník klubového závodu v poslušnosti
- 7.6. zkoušky dle NŘ

Na druhé pololetí potom plánujeme zkoušky BH, FPr a podle zájmu buď nároďák nebo ovladatelnost.

Jako další bod po malém občerstvení byla beseda s veterinářem. Pozvání přijal MVDr. Tomáš Fidra z \Veterinární ordinace Blansko\. Tímto bych mu rád ještě jednou poděkoval za opravdu zajímavé povídání.

Tímto oficiální část naší schůze skončila. V průběhu schůze jsem si malinko přihřál polívčičku a nechal jsem účastníky vyplnit anketu o těchto webových stránkách. Výsledky už jsem zpracoval a co nejdříve je tady uveřejním. Všem co napsali svůj názor velmi děkuji.

Pro příští rok bych rád ještě nějak dopiloval organizaci. Asi bych navrhoval, že se posuneme do jednadvacátého století a členské příspěvky nebudeme vybírat v hotovosti, ale budeme je posílat na účet. Včetně přeplatků a nedoplatků brigádnických hodin. Ten systém, že 4 lidi pracují a 30 se na ně hodinu kouká, mi přijde nešťastný. Zvláště pro nové členy, co tady ještě nikoho neznají to může být docela odrazující. Co vy na to?

29.1.2009 v rubrice: Výroční schůze 2009 Autor: Kamil
Od: petr z: 31.1.2009 12:59:47

jj a to je to jediné o co jde „motivačně promlouvat do duše“
:-D :-D :-D :-D :-D

Od: Jarka, (stránka) z: 30.1.2009 19:17:08

Dani, je to sice velice pěkné, ale stejně se to bude muset kontrolovat, navíc pro ty co nemají odprac.hodiny to bude složitější – budou platit dvakrát ( členské příspěvky, nedoplatek hodin ) spousta lidí si dává členské příspěvky do účetnictví a chce vystavit doklad. Většině lidí se vrací peníze za brigády, spousta z nich si hodiny kontroluje až na výročce. Já bych byla za sebe co se týká vyúčtování brig.hodin, přeplatky a nedoplatky vyúčtovat týden před výročkou na cvičáku…Nevadí mi to, stejně se na cvičák chodím dívat a vycházkovat, neb moje smečka už je skoro sám veterán, aspoň se tam nebudu nudit. A navíc se mi líbí lidem motivačně promlouvat do duše, když nemají hodiny odpracovaný.

Od: petr z: 30.1.2009 15:44:32

jasne jako variabilní symbol rodne cislo psa a zpravu pro prijemce jmeno psa at si to vedení cvičáku přebere :-D :-D :-D :-D :-D

ad ten smrad chodili kouřit ven ne ? ty jsi asi dlouho nebyl v „bežném pajzlu“ to je pak kolikrat horší než kdyby tě protáhli udírnou :-D :-D :-D :-D

jen takovej cvicnej detail je vubec v BK neco jako nekuracka hospoda ?

Od: Daniela O. z: 30.1.2009 15:06:06

Ahoj Jarko, nevím, proč by se měl nutně vypisovat doklad. Teda je fakt, že účetnictví nemí můj job, ale jako doklad ti stačí výpis z účtu, pro příjemce i plátce. Vždyť to tak dělají všichni, platíme nájem, vodné, stočné, odpadky, poplatek za psa městu:-),… Náhodou platit přes bankovní účet mi připadá prima nápad, hurá do toho a papírování ubude. Stačí jen na výročku donést kopii výpisu, jako variabilní symbol se uvede rodné číslo člena klubu a je vymalováno. Danka

Od: Jarka, (stránka) z: 30.1.2009 9:36:40

Kamile, hold s tím smrádkem si budeš muset potykat…dle mého názoru v BK nic lepšího nenajdeš.
Co se týká vybírání poplatků atd.sice dobrý nápad, ale lidem budeš muset stejně vypsat doklad i když budou platit na účet. Já bych spíše navrhovala platbu na cvičáku např.2 cvičáky před výročkou.

Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 30.1.2009 10:58:58
Vypsat ručně, doklady? Jejda tak bych si teda skok do 21 století nepředstavoval.. Ale to pak probereme v rámci schůze výboru.
Od: Niki, (stránka) z: 30.1.2009 8:38:46

NO to asi jsi? :-D Jinak …jak bys to chtěl tedy řešit?? Pro příště?Aby žádné Ale nebylo :)

Od: Kamil, (stránka) z: 30.1.2009 2:05:53

No ještě mám jednu malou poznámku k prostředí, kde se schůze konala. Ten sál je perfektní, zastrčenej, nikdo nevyrušuje, vypadá to tam pěkně, obsluha funguje, občerstvení výborný, když tam někdo vydrží dýl, tak to nikomu neva.. Prostě ideál v porovnání s minulejma rokama, co sme měli schůze na staré Sýpce a Probe.

Ale přece jen tam mám jedno obrovský ALE. To že mi smrdí naprosto šíleně hadry a vlasy a tak.. to bych ještě nějak zkousnul, když je to jednou za rok. Ale po 5 dnech jsem vybalil papíry a nedá se tady s nima výdržet v jedné místnosti.. :-(

Su jenom já tak rozmlsanej?

Nový komentář

Pole Jméno a Zpráva jsou povinná

smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie

Poznámka: nezadávejte HTML tagy budou ignorovány. V případě, že chcete zadat odkaz zadejte na začátku http:// vznikne aktivní odkaz.

© cvicak.net 2003-2020