Výsledky ankety webové stránky

V rámci výroční schůze jsem si přihřál polívčičku a naši členové vyplnit anketu o webových stránkách www.cvicak.net

Anketa měla 6 otázek. Kromě poslední otázky stačilo zaškrtnout jednu z možností. Ze 40 zúčastněných (sám sobě jsem to nevyplňoval) se mi vrátilo 32 vyplněných hlasovacích lístků.

 1. stránky navštěvuji:
  1. denně nebo častěji –
  2. každý týden – 21×
  3. každý měsíc –
  4. neznám nebo méně než 1× za měsíc
 2. mrknete se na stránky před odchodem na cvičák?
  1. ano –
  2. někdy – 21×
  3. ne –
 3. Uvítal bych kdybych dostával upozornění na změny v novinkách do své e-mailové schránky.
  1. ano – 21×
  2. nevím –
  3. ne –
 4. Byl by z Vaší strany zájem na klubové stránky samostatně doplňovat údaje o sobě (dopisovat zkoušky, přidávat fotky..) ?
  1. ano – 16×
  2. nevím –
  3. ne – 12×
 5. Měl bych zájem o e-mailovou adresu v doméně cvicak.net. Jako michal@cvicak.net nebo azor@cvicak.net
  1. ano –
  2. nevím –
  3. ne – 20×

6. Nějaký Váš nápad nebo připomínka k webovým stránkám

Nějaký závěr z této malé ankety :-D
Vezmu to od konce.
Nápady a připomínky – pár se jich sešlo uvedu v závěru.
Jestli má někdo zájem o mejlovou adresu (otázka 5.) v doméně cvicak.net, tak stačí napsat. Nastavím vám přeposílání na vaši adresu co normálně používáte. Pravidlo standardní, kdo dřív přijde, ten dřív mele, takže admin@cvicak.net, kamil@cvicak.net a niki@cvicak.net, jsou už obsazený.
Samostatný doplňování vlastních údajů (ot. 4.). Tohle mě docela překvapilo. 16 lidí ochotný občas na stránky něco přidat, je potenciál, který by bylo hřích nevyužít. Je s tím z mé strany nejvíc práce, ale na druhé straně šance, že nebudete muset číst jenom moje bláboly je příliš lákavá :-P
Upozornění na změny (ot. 3.). Tady je to jednoznačný. V nejbližší době to nějak namyslím.
Otázka (č.2.) jestli kontrolujete stránky před odchodem na cvičák dopadla tak nějak dle očekávání. Možná kdyby se tam občas před cvičákem něco nového objevilo..
Otázka 1. mě taky překvapila. 85% (resp. 68% když budu počítat i nevyplněný lístky) minimálně jednou za týden zkontroluje stránky. To je důvěra, která je téměř zavazující..

Slíbené nápady a připomínky ot. 6

aktuání informace v dokumentech a doplnit informace o \„ukázek\“ i s fotkami.
Není problém, ale musíte mi o tom někdo dát vědět. Napsat pár řádků třeba do mejlu, přidat fotky. Když tu informaci budu mít, rád ji zveřejním. Jinak ji nevypátrám.

Aktualizovat údaje, možná trochu vylepšit design
Údaje aktualizuju, tak jak se je dozvím, viz předchozí odpověď. Jestli to byla narážka na rubriku \„naši členové\“, tak na té sme teď s Verčou zapracovali.
Vylepšit design. No proč ne, ale musíte ho někdo navrhnout. Nejsem grafik, poslední návrh navrhla Monika už před třema rokama. Změnám se nebráním. Klidně se někdo zapojte. Abych to nechal navrhnout od profíka za 3 tácy se mi zdá pro naši potřebu jako rozhazování..

Lepší než email by byl RSS kanál a pořádné smajly
RSS kanál uvážím, ale kvůli jednomu člověku se mi to programovat nechce.. A smajlíky. Opět to co u designu. Nejsem proti, ale musí být buď vlastní nebo free a nesmí být animované. Na animovaný smajlíky mě nezlomíte. Ruší to při čtení a náš web by tady měl být kvůli informacím.

Starší ročníky vyřadit a dát je zvlášť do kroniky – PC
Jsem proti. Když už se něco vytvoří, tak proč to rušit? Můžeme se bavit o jiné struktuře menu (třeba logičtější a přehlednější), ale proč se zbavovat starého obsahu? Proč mít starý věci jenom v nějaké neveřejné kronice? Já webové stránky považuju víc za kroniku než nástěnku. Myslím si, že informace, že se v roce 2006 u nás konala zkouška ZPU1 může být pro někoho zajímavá. A co teprve po 20 letech?

Zveřejňovat různé akce pro psy např. víkendové pobyty i z jiných klubů – stačí odkaz na stránku.
Nebráním se tomu, ale sám to nezvládnu. Když narazíte na nějakou věc, co budete považovat za důležitou pro ostatní, tak to vložte do návštěvní knihy. Kdyby časem těchto upozornění bylo moc, tak na to zřídíme speciální oblast.

Doporučená literatura, popis jednotlivých cviků nebo tak něco. Nějakou teorii.
Upřímně řečeno, tady bych řekl, že se od našeho webu očekává příliš mnoho. Já osobně nemám rád instantní rady na internetu jak naučit konkrétní cvik. Myslím si, že pro úplného začátečníka můžou nadělat víc škod než užitku. Abysme si rozuměli netvrdím, že rady na webu jak psa naučit třeba aport jsou pro kočku, ale doporučoval bych se spíš nebát probrat je s výcvikářem a potom to teprve aplikovat na psovi.
Mám jednu knížku, co jsem v poslední době četl a můžu doporučit všemi 10. Napsal ji Farley Mowat a jmenuje se \„Vlci\“ v originále \„Never Cry Wolf\“. Není teda o výcviku, ale přesto vám o vašem psovi možná mnohé prozradí. Navíc je napsaná s vtipem a krásně se čte.. Co se týče knížek co sou jich plný knihkupectví – plných barevnejch obrázků s minimem textu, které začínají na 400 Kč. Tam už bych byl s doporučováním velice zdrženlivý. Jestli máte zájem, tak večer prohrabu knihovničku a co se mi doma válí a připíšu to sem. Ale fakt dobrou a čtivou knížku o výcviku neznám (netvrdím, že neexistuje). Kdyby někdo mohl doporučit nějakou knížku, tak určitě neváhejte.

Vytvořit záložku připomínky a výtky k výcviku!
Tady jsem trošku na vážkách. Na jedné straně by mě ty připomínky hrozně zajímaly, na druhou bych nerad propíral špinavé prádlo na veřejnosti. Ještě to promyslím a proberu s výcvikáři.

Stránky mi přijdou chaotické, ocenila bych větší přehlednost, aktualizovat zkoušky, úspěchy pravidelněji (a rychleji), ocenila bych korekci pravopisných chyb – přece jen se na stránky dostanou i cizí návštěvníci a toto je (má být) reklama klubu.
Tady na mě nezůstala ani nitka suchá, ale proč ne? Třeba se za kritikou skrývá obrovský potenciál, jak to dělat lépe.
Začnu pravopisnýma chybama. Určitě je dělám. Kdo ne, ať hodí kamenem. Dokud bude tento web koncipovanej tak, že já budu psát příspěvky, sám si je schválím, tak se tomu těžko vyhnu. Když narazíte na chybu, tak na mě houkněte mejlem a já ji opravím. Určitě nebudu uraženej a vás mít za šťouraly.
Úspěchy a zkoušky zadávám, jak mi to časově vychází. Většinou do týdne od konání akce to je na webu. Dokud mě tyto stránky nebudou živit, nemůžete očekávat rychlejší aktualizace.
Jistá chaotičnost tady určitě taky je. Snažím se vždycky upozorňovat na novinky. Ale tím jak se stránky rozrůstají může být problém najít starší informace. Jestli máte návrh jak stránky uspořádat jinak, lépe, tak sem s tím.

To je asi vše. Vynechal jsem připomínky typu \„Stránky se mi líbí\“, nebo \„Neměnil bych nic\“. Tam nemám moc co dodat. Leda Děkuji ;-) . Ale anketu jsem dělal abych se dozvěděl co by bylo možné udělat jinak..

10.2.2009 v rubrice: Výroční schůze 2009 Autor: Kamil
Od: Niki, (stránka) z: 11.2.2009 10:31:07

A s tím posledním o té větší přehlednosti, to by chtělo – možná tak byla myšlena i výtka k tomu, že staré roky by se měly přesunout do nějaké rubriky samostatně – třeba rok 2007, 2008 a tam by se dalo vše to staré ..a k přehledu by byly především nové věci..a na ty staré by si mohl kdykoliv kdokoliv najet,když by ho to zajímalo. A k té aktualizaci zkoušek – chtělo by to přesnější rozpis a třeba i informovanost o okolních atd..:) Ale bylo by dobré ..kdyby nám někdo ty informace taky posílal..Kamil má jistě plno práce…:)) a je laskavý, že se stará o tyhle stránky :)

Od: Niki, (stránka) z: 11.2.2009 10:24:52

Dále k té záložce, kde by si někdo mohl stěžovat na to, co se mu nelíbí při výcviku – A PROČ?? Protože by to mohl snad psát anonymně?? Nemá odvahu to říct některému z výcvikářů do očí??! Myslím, že pokud má někdo nějaký problém, tak stačí napsat i e-mail dotyčnému výcvikáři a probrat to s ním. Tohle mi přijde jako nesmyslné.

Od: Niki, (stránka) z: 11.2.2009 10:23:17

Dovolím se k tomu celému taky vyjádřit: K těm připomínkám dle výcviku – mám pocit, že někteří si pletou CVIČÁK X PSÍ ŠKOLA – milí psovodi, je plno webových stránek, kde se dočtete, jak správně postupovat při výcviku od štěněte!! Stačí hledat a „strejda google“ vám toho jistě předloží plno. Pokud někdo chce vědět rady jak na patřičný problém při výcviku – myslím, že stačí některému z výcvikářů říct, a ten snad bude ochotný vám na konkrétním případě to vysvětlit, protože opravdu každý pes je svým způsobem individuální a reaguje různě na stejné podněty. A dle toho se k tomu musí přistupovat. Takže univerzální rada nemusí být zrovna to ono.

Od: petr z: 10.2.2009 19:00:56

dobrá přestávám zlobit :-D

ad čtečka pokud používaji FF nebo operu tak není problém

jinak určite bude rychlejší udělat změnu aby při každém přidání příspěvu odešel „emajl bacha zmena“ než aby ses trápil z xml :-D :-D :-D

ad smajlíci tak je přeberu a z pár základních vykuchám reprezentativní snímek ;-p

ad vylepšení desingu by mně zajímalo co by kdo chtěl změnit jsem koukal na prvních cca 30 stránek co vyhodí google na téma kynologický klub a až asi na dvě vyjímky jsou tyhle stránky mnohem lepší

ale pokud by se tu pohyboval talentovaný grafik přihlásit by se mohl c(_)

:-D :-D :-D :-D
Od: petr z: 10.2.2009 16:44:20

hehe to je jednoduché z pozice síly admina rekneš že je 21.století tudíž posílání upozornění mejlem je zastaralé a bude RSS a máš podporu 22 lidí, jinak je to fuk jakej styl upozornění bude fakčit ;-p ;-p

ad smajlíky to není vono když těm animovaným zeberes tu animaci tak většina jich přijde o význam víš jak pěkně by to tu vypadalo kdyby se každej příspěvěk vytapetoval spoustou skákajících smajlů

:-D :-D :-D :-D :-D
Odpověď od: Kamil, (stránka) z: 10.2.2009 16:56:14
Komentář jsem přesunul k článku kterýho se to týká.
add RSS. Nutit 95% lidí aby si nainstalovali nějakou čtečku nepovažuju za nejlepší krok k cestě do 21. století. Ale nějakým způsobem budu ty změny muset stejně sledovat, takže když už to budu řešit ti to tam možná dopíšu. Zatím to nechávám otevřené až zistím, co by to všechno obnášelo.
add. animovaný smajlíky. Já se jich prostě bojím. Osobně animace umím vypnout (mám je vypnutý), ale dle mejch zkušeností to dobrejch 80% lidí neumí, nebo nemůže, a většinu by to podle mýho názoru obtěžovalo při čtení textu. Prostě jsem proti blbinkám na stránkách. Příští výročku o tom uděláme anketu :-D

Nový komentář

Pole Jméno a Zpráva jsou povinná

smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie

Poznámka: nezadávejte HTML tagy budou ignorovány. V případě, že chcete zadat odkaz zadejte na začátku http:// vznikne aktivní odkaz.

© cvicak.net 2003-2020