50.výročí založení našeho kynologického klubu

Rok 2005 byl pro náš klub jubilejní. Oslavili jsme 50.let od založení klubu. Dle nejstarších zápisů v klubové kronice byl klub založen v roce 1955 a toto velké výročí jsme také pořádně oslavili a zveřejnili.

Květen 2005 – prezentace činnosti klubu na výstavce občanských sdružení v katolickém domě, která proběhla u příležitosti oslav 100. výročí povýšení Blanska na město. Spolu s námi se výstavky zúčastnilo dalších 40 organizací.

Prezentace v regionálním tisku – v regionálním tisku vyšel článeček s informacemi o činnosti klubu a výročí založení.

Vyvrcholení oslav 17. září –

\
Oslava na cvičišti spojená s opékáním selete. Několik týdnů dopředu jsme tvořili seznam hostů, domlouvali selátko a další občerstvení, sháněli dary do tomboly, posezení, přístřešky, osvětlení a samozřejmě dobrovolníky, kteří vše nachystají i uklidí. Pozvali jsme 120 našich bývalých členů a přátel klubu a samozřejmě naše současné členy. V den D už bylo navezeno posezení zapůjčené od majitelů několika místních hospůdek, selátko se opékalo už od poledne, kuřecí housky byly naložené a dárečky do tomboly zabalené a očíslované. Jak už to bývá zvykem, když všechno klape, tak se aspoň zkazí počasí. Dopoledne pršelo, ale naštěstí odpoledne už nespadla ani kapka. Jen se výrazně ochladilo, na což nevyli připraveni někteří účastníci oslav a zbytečně brzy se odporoučeli domů. Celkem jsme na cvičišti uvítali kolem 40-ti hostů. K velké radosti našeho služebně nejstaršího člena a předsedkyně Hanky Součkové, se sešla stará parta kdysi bývalých předsedů a aktivních členů. Velmi dobře se bavili, hrálo se na kytaru a zpívalo, někteří donesli i dort a koláčky z vlastních domovů. Zlatým hřebem večera bylo losování cen z tomboly. A že mezi 100 cenami bylo opravdu po čem toužit! Chladný večer bohužel odradil většinu hostů. I když v klubovně bylo příjemně vytopeno, některým se už stýskalo po domovu. A tak poslední z nás po půlnoci začali uklízet značně „použité“ cvičiště. S úklidem a rozvozem zapůjčeného posezení se pokračovalo ještě druhý sen ráno i když už jen ve 3 lidech. Tato velkolepá akce, nejrozsáhlejší v historii klubu potěšila všechny zúčastněné. V některých probudila milé vzpomínky na roky strávené v klubu. U nových členů povzbudila a stmelila kolektiv. Děkujeme všem členům a příznivcům za pomoc při organizování této akce, za pomoc s obsluhou a technickým zajištěním v den akce. 
8.3.2006 v rubrice: Historie klubu Autor: Kamil
© cvicak.net 2003-2020