BambiFEST Blansko 2016

Stalo se již tradicí, že se Kynologický klub Blansko ke konci května, letos 20. – 21. 5. 2016, v zámeckém parku v Blansku účastní BambiFESTu, příjemné jarní akce pro děti a mládež.

BambiFEST je přehlídka volnočasových aktivit sdružení a organizací pro děti a mládež, středisek volného času, občanských aktivit, kulturních a uměleckých činností. Pro návštěvníky, mezi které patří zejména děti s rodiči nebo prarodiči, základní školy a školky, bylo letos připraveno na 29 stanovišť. Nechyběl zde také bohatý doprovodný program na podiu, festival mladých kapel a umělců a nově také konference.

Stanoviště našeho klubu bylo tentokrát umístěné v klidné části pod blanenským zámkem. Letos jsme akci pojali v pohádkovém duchu a někteří jsme vítali návštěvníky v pohádkových kostýmech. Děti i dospělí si mohli naše pejsky pohladit, načesat, vypůjčit si je na malou procházku na vodítku, dát jim z ruky piškot… Také mohli vidět ukázky z tance se psem a ze základní poslušnosti. Každé dítě si u nás mohlo pochutnat na sladké odměně ve formě lízátka. V pátek mohli návštěvníci na stanovišti potkat princeznu Petru Kovaříkovou s fenkou sheltie Jessie (Jessie Moravské srdce), indiánku Jarmilu Jurovou s peruánským naháčem Pankym (Lloque Yupanqui Pazzda), Michaelu Gráblovou s křížencem Darem, Marii Nečasovou s československými vlčáky Ascherem (Aschere Sirius Black Tajemný přelud), Beou (Bea z Malého ráje) a kříženkou Beruškou, Veroniku Hasovou s fenkou Erinkou a Marka Dančišína s fenkou knírače Ariou (Aria Čarovné srdce)

obrázek: tn_2.jpg; rozlišení: 267 × 200 px; velikost 15 kb;

Během pátečního dopoledne proběhlo vystoupení na podiu, které zahájila indiánka Jarka s peruánským naháčem Pankym. Společně divákům předvedli prvky ze základní poslušnosti a představili netradiční „nahaté“ plemeno, které se dětem velmi líbilo. Indiánku na podiu vystřídala princezna Petra se sheltií Jessie, které divákům ukázaly několik prvků z tance se psem a páteční pódiové vystoupení zakončily scénkou o záchraně princezny před zlým drakem.

V sobotu se mohli návštěvníci na našem stanovišti potkat s Jarmilou Jurovou s Pankym a s Petrou Ocetkovou se sheltiemi Emou (Erioca Sol Oriens), Korou (Carioca Sol Oriens) a Fredem (Jazz Night z Ďáblovy studánky). Obě také společně vystoupily dopoledne na pódiu. Jarka s Pankym opět publikum pobavili v indiánském duchu, Petra s Korou předvedly taneční vystoupení na písničku z pohádky a s mladou fenkou Emou ukázaly mimo poslušnosti a prvků z tance několik zajímavých a vtipných triků. Během sobotního dne se na stanovišti klubu vystřídali i Marie Nečasová s Ascherem, Beou a Beruškou, Michaela Grablová s Darem a Veronika Hasová s fenkou Erinkou.

Stanoviště našeho klubu bylo dětmi i dospělými vyhledávané a hojně navštěvované, některými i opakovaně. Děkujeme pořadatelům za vydařenou akci a všem malým i velkým účastníkům Bambifestu za návštěvu našeho stanoviště.

23.10.2016 v rubrice: Programy pro veřejnost Autor: V
© cvicak.net 2003-2020