Výcvikové skupiny

TŘÍMĚSÍČNÍ KURZY ŠTĚŇAT
Neděle 9.00 – 9.40, pro štěňata od 4 – 9 měsíců / může být vyhlášen i jiný den a čas

(Jiný den či hodinu si určí po domluvě výcvikář, který kurz vede)

Do této skupiny přijímáme psovody se štěňaty od ve věku od 4 – 9 měsíců, kteří mají kompletní základní očkování (vzteklina, nemoci, odčervení). Z teoretických základů průběžně probíráme s majiteli psů základní principy držení psa, základní výchovné metody, základy všech cviků formou hry (přivolání, ovladatelnost, aport, polohy, odložení). Sledujeme projevy štěněte ve skupině ostatních psů a jeho chování vůči majiteli a ostatním lidem, tak aby se od počátku potlačovaly nežádoucí projevy (strach a agresivita). Štěňata si hodně spolu hrají a po chvilkách se procvičují základy poslušnosti. Pomáháme psovodům řešit problémové situace a předcházet utváření zlozvyků u psa, zabýváme se správnou socializací také ve městě, kam se taky některou z hodin vydáme. Kurzy probíhají v tříměsíčních blocích ( podle možností výcvikářů). Skupina je obsazena maximálně 7 štěnaty a je zajištěn osobní přístup, kdy každý kurz vedou pouze max. 2 výcvikáři, kteří pečlivě a profesionálně předávají důležité základy psovodům v tomto důležitém vývojovém období pro štěnata. Při zakončení kurzu obdrží psovod potvrzení o účasti. Poté se může stát členem KK Blansko a přejít do skupiny základní, všestranné ovladatelnosti a pokračovat dál. Skupina je přístupná i pro členy, kteří byli či jsou stálými členy aspoň 3 roky.

ZÁKLADNÍ OVLADATELNOST
Neděle 9.30 – 10.15, pro mladé i dospělé psy začátečníky i pokročilé

Pro správnou výchovu a výcvik psa musí mít psovodi základní znalosti etologie (chování) psovitých šelem, musí se naučit správně používat hlasové intonace při vydávání povelů, kontrolovat své chování tak, aby bylo psu srozumitelné, co po něm vlastně chceme, umět svého psa motivovat k správnému provádění cviků poslušnosti. Vedle předávání teoretických znalostí se věnujeme nácviku základní a všestranné poslušnosti – přivolání, chůze u nohy, nácviku poloh sedni-lehni-vstaň, krátkodobému i dlouhodobému odložení, aportování, štěkání na povel, překonávání překážek a speciálních cviků. Poskytujeme poradenství pro běžné soužití, a také připravujeme psovody na zkoušky: KJ-Brno, národní zkušební řád, mezinárodní zkušební řád. Každý rok se u nás pořádají na jaře a na podzim zkoušky, kde mohou svoje dovednosti psovodi prezentovat a úspěšně tak stvrdit svoji práci se psem.

PŘÍPRAVA NA ZKOUŠKY
Neděle 10.20 – 11.05

Tento čas je věnován pro přezkoušení na zkoušky.

NÁCVIK STOPOVÁNÍ, PACHOVÉ PRÁCE
Dle dohody

Skupina je vedena na základě dohody s výcvikářem, odvíjí se od podmínek terénů, počasí. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Probíhá i příprava na stopařské zkoušky.

PŘÍPRAVA NA SVODY, VÝSTAVY, BONITACE
Dle dohody

Po dohodě s pověřeným výcvikářem nabízíme pro psy s rodokmenem, kteří se chystají do chovu, nácvik na svod mladých, plemeníků, vystavování pro různé druhy výstav od krajských až po světové, bonitace: připravení psa pro úspěšné uchovnění.

SOCIALIZAČNÍ VYCHÁZKY
Dle možností výcvikáře

Socializační vycházky probíhají většinou 1× za měsíc, kdy se chodí do městského ruchu a je možno zajet i na různé výlety v okolí.

TANEC SE PSEM
Pátek 17:00 – 19:30 (v letním období),
Neděle 14:30 – 15:30 (v zimním období)

Tanec se psem je nejen soutěžní, ale také zábavná a pro diváky efektní disciplína, která je založena na vzájemné spolupráci psa s psovodem. Zahrnuje v sobě využití rozličných cviků psa do rytmu hudby, při čemž se očekává i taneční zapojení psovoda.
Naše skupina pracuje jak s úplnými začátečníky, se kterými postupně procházíme jednotlivé „taneční“ cviky vždy přiměřené věku nebo zdravotnímu stavu psa, tak i s pokročilými týmy, které své dovednosti dále zdokonalují a připravují se na různé soutěže či ukázky.
Kromě cviků ryze tanečních se zaměřujeme na základní poslušnost potřebnou k tanci.
Skupinu lze navštěvovat se štěnětem i dospělým psem, hlavní je chuť člověka naučit svého psa nejrůznější cviky.

7.7.2020 v rubrice: Výcvik Autor: V
© cvicak.net 2003-2020