BambiFEST Blansko 2015

BambiFEST Blansko 2015

Ve dnech 22.-23.5.2015 se v zámeckém parku v Blansku konal BambiFEST. Kynologický klub Blansko se zúčastnil aktivní prezentace sdružení a organizací pro děti a mládež středisek volného času, občanských aktivit kulturních a uměleckých činností v Blansku a okolí. Děkujeme za pozvání, děti, pejskové i my všichni jsme si tyto dny báječně užili! Klub při této příležitosti oslavil i 60. výročí od založení. Historie se píše od roku 1955. Veronika Hasová zajistila organizaci akce za náš klub. Na pódiu po oba dva dny proběhla opět prezentace velmi úspěšných psů z našeho klubu, kteří se jmenují: Abora z Velkého Újezda (appenzellský salašnický pes), majitelka Veronika Hasová a Lloque Yupanqui Pazzda (peruánský naháč střední), majitelka Jarmila Jurová. Také jsme připojili prezentaci dvou útulkových pejsků, kteří čekali na svoje nové páníky. Dětem byly dávány různé otázky ze světa psů a mohly si zahrát i na veterináře a přijít na pódium za pejsky si je pohladit, ošahat a dostaly i sladké lízátko za odměnu. Fotky najdete v galerii z pátku i ze soboty.

obrázek: tn_ba18.jpg; rozlišení: 267 × 200 px; velikost 15 kb;
obrázek: tn_ba5a.jpg; rozlišení: 274 × 200 px; velikost 13 kb;

Další pejskové, kteří se účastnili prezentace na našem stanovišti, byli: briardka Barnička s Danou Novotnou, čínský chocholatý pes bez srsti Quampus Magic od Chlpíků, alias Stinky s Jarmilou Jurovou, jack russel teriér Erin a labradorský retrívr Lara s Veronikou Hasovou a Tomášem Pardovským, československý vlčák Bea s Marií Bulíkovou, knírač malý pepř a sůl Aria Čarovné srdce s Markem Dančišínem, kříženci Bob a Bobek z blanenského útulku s Jarmilou Jurovou. V další den se pejskové vystřídali a ukázali se také i dobrmanka Auroria kasidera silesia „Kesii“ s Alešem Kuncem, československý vlčák Aschere Sirius Black Tajemný přelud a kříženka Beruška s Marií Bulíkovou, border kolie Nimzy s Denisou Smigovou.

Pomocnicí byla i Petra Ocetková a Michaela Gráblová, které se dětem věnovaly a radily jim, jak se psy spolupracovat. Děti si mohly pejsky zapůjčit, projít se s nimi, dávat jim různé povely a užívat si čas s těmi nadšenými chlupáči. Naše stanoviště skutečně opět zaujalo a děti s rodiči k nám chodili často.

Na Bambiriádu se přišli podívat i z místní TELEVIZE BLANSKO. Můžete shlédnout celou reportáž, kde jsme v záběru na pódiu a na stanovišti:

Děkujeme za příjemně strávené dva dny a těšíme se na nové mladé kynology!

14.11.2015 v rubrice: Programy pro veřejnost Autor: V
© cvicak.net 2003-2020