Propozice srandazávod 2008 štěňata

Propozice sranda závodu 14.12.2008 ka­tegorie štěňata

Páníčci si utvoří dvojice a každá dvojice si vylosuje startovní číslo.
Cviky:

 1. Přivolání psa – psovod za strašákem 20 bodů

  Provedení: Jeden z páru uváže svého psa a podrží psa svému parťákovi. Ten se rozběhne (při běhu může na psa volat jménem) a ukryje se za strašáka. Poté provede přivolání povelem „ke mě“. Pes má radostně a přímou cestou přiběhnout k psovodovi a usednout před něj. Na další povel \„K noze\“ má pes usednout k noze psovoda. Hodnotí se jak provedení u psa, tak u páníčka.

  Poté provede cvik druhý ze dvojice.

 2. Aport vepřové kosti – 20 bodů

  Provedení jako na ZZO: Ze základního postoje odhodí psovod kost (o váze 500 g) do vzdálenosti asi 10ti kroků. Zvukový povel k přinesení dává až když předmět klidně leží. Pes, může být přidržen psovodem za obojek (ztráta 3 body), musí na zvukový povel \„aport\“ rychle a přímým směrem běžet k předmětu, ihned jej uchopit a psovodu jej rychle přímým směrem přinést. Pes si sedá těsně a přímo před psovoda a drží klidně předmět v tlamě tak dlouho, až mu jej psovod po asi 3 vteřinách zvukovým povelem \„pusť\“ odebere. Na zvukový povel \„k noze\“ si pes sedá rychle a přímo vedle psovoda. Protože se psům bude kostička asi líbit, tak povolíme pro tento cvik použití dlouhého vodítka. Samozřjmě při jeho využití dojde k patřičné ztrátě bodů.

 3. Převážení psa v kolečkách – 20 bodů

  Disciplína bude opět prováděna ve dvojicích. První ze dvojice si vleze do koleček a k sobě si vezme oba psy. Druhý ze dvojice se chopí koleček a převeze celý náklad na poloviční metu. Tady dojde k výměně lidských pasažérů a absolvuje se cesta zpět. V případě, že některý z pasažérů vyskočí nebo je vyklopen, vrací se pár na počáteční nebo poloviční metu a má další pokus na provedení cviku. Při cviku se měří dosažený čas. Začne se měřit až když protnete startovní čáru a běží se až po protnutí té samé startovní čáry při návratu. Prvních 20 startujících si rozdělí body 20–1.

 4. Volná disciplína – 30 bodů

  Máte maximálně 2 minuty na předvedení volného cviku dle vašeho výběru. 3 rozhodčí mají každý 10 bodů na zhodnocení orignality a uměleckého dojmu

 5. Poznej svého psa – 10 bodů

  Psovodovi budou zavázany oči a bude předveden před řadu psů. Jeden ze psů bude jeho a musí ho poznat po hmatu – nesmí u toho mluvit. Bodování: Když se podaří odhalit psa hned při prvním průchodu dostane 10 bodů, když se to povede až po projítí všech psů a při druhém pokusu 5. Při chybném vyhodnocení 0 bodů.

14.12.2008 v rubrice: Srandazávod 2008 Autor: Kamil
© cvicak.net 2003-2020