Mimořádná schůze KK Blansko 5.11.2006

Zápis z mimořádné členské schůze konané dne 5.11. 2006 v 10 hod. v klubovně na cvičišti KK Blansko

Přítomno: členové klubu viz. prezenční listina

Slova se ujala Hana Součková.

Program:

1.Požadavky na výstroj psů a výcvikové pomůcky

Výcvikáři klubu zdůraznili pro výcvik nevhodné vybavení psů obojky s umělohmotnými uzávěry a jiné obojky i vodítka, u kterých hrozí prasknutí. Doporučuje se vybavit psy kvalitním koženým obojkem u větších a temperamentních psů kovovým jednořadým stahovacím obojkem. Nošení navíjecích vodítek na výcvik je zakázáno, mimo cvičiště se u psů voděných na navíjecím vodítku vytváří nežádoucí návyky (tahání, nehlídání si majitele, agresivita vůči okolí, závislost na psovodovi) a proto jejich pravidelné používání nedoporučujeme. U psů, kteří se projeví agresivně vůči jinému psovi je nutno na cvičišti nosit náhubek. Všichni psovodi by měli svého psa začít přivykat na náhubek od 6 měs. věku.

Většina této výstroje pro psy, kterou lze zakoupit v běžných prodejnách není příliš kvalitní a není takový výběr. Nabízíme vám výběr z katalogu výcvikových pomůcek, které jsou přímo pro toto využití vyráběny a odzkoušeny.

2. Využití poznatků ze cvičáku

V průběhu cvičení pod vedením výcvikáře je třeba pečlivě sledovat jeho výklad k jednotlivým cvikům, ale i k celkovému chování a zacházení se psem a toto si uložit do paměti a využívat vždy a všude. Pravidla, která psu jednou stanovíme je třeba dodržovat v každém prostředí a po celý život psa i když se nevěnujeme aktivnímu výcviku, né pouze na cvičišti. Byly zdůrazněny velké nedostatky začínajících psovodů v oblasti teoretické přípravy na příchod psa, výchovu, znalost chování psů jako takových a charakteristiky jednotlivých plemen.

3. Organizační změny

Nedělní výcvik budou střídavě vést výcvikáři: Monika Pelíšková, Mirka Němcová, Hana Součková, Petra Holoušová. Hana Součková s politováním oznámila, že vzhledem k jejímu pracovnímu vytížení a nedostatku času o víkendech, musí omezit svou účast na vedení nedělních výcviků a výcvik povede jen pokud ostatní výcvikáři nebudou moci, v době příprav na zkoušky nebo skupinu štěňat v souvislosti s přihlašováním nových členů.

Byli vyzváni všichni členové, aby popřemýšleli, jestli se nechtějí nechat postupně vyškolit na výcvikáře. Z řad zkušenějších projevily zájem Magda Friedjungová a Pavlína Pokorná, které se začnou postupně připravovat. Honza Starý souhlasí s přípravou na klubového figuranta.

4. Informace před koncem roku

Nadále platí stop stav v příjmu nových členů a to i zájemců o hostování či jednotlivé lekce výcviku. Tato situace potrvá zřejmě až do výroční schůze.V listopadu budou přijati 3–4 noví členové, kteří projevili zájem už v měsíci srpnu a září. Prosíme budoucí zájemce o členství v klubu, aby zvážili jestli mají opravdu vážný zájem o docházení na výcvik vzhledem k velkému zájmu majitelů psů a omezené kapacitě cvičiště. Snažíme se tímto postupem udržet dobrou kvalitu výcviku ve skupinách.

Členské příspěvky na poslední čtvrtletí roku – 450,– Kč (2 povinné a 5 nepovinných brig. hodin)

Výroční schůze proběhne na přelomu ledna a února 2007, mimo období jarních prázdnin.

Za pozornost poděkovala předsedkyně Mgr. Hana Součková

8.11.2006 v rubrice: Klubové zprávy Autor: Monika (Komentáře - 6)

Zatím nikdo nepřispěl

Nový komentář

Pole Jméno a Zpráva jsou povinná

smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie smilie

Poznámka: nezadávejte HTML tagy budou ignorovány. V případě, že chcete zadat odkaz zadejte na začátku http:// vznikne aktivní odkaz.

© cvicak.net 2003-2020