Ukázky v roce 2007

7.2.2007 – MŠ DVORSKÁ aneb CVIČENÍ SE PESEM

Tohoto dne proběhla návštěva v MŠ na ulici Dvorské. V podstatě šlo o dvě ukázky, nejprve v jedné a potom v druhé třídě. Pro téměř šibeniční termín se jí zůčastnila jen Monika Pelíšková s dalmatinem Ričim. Nikomu to však nevadilo, bavili se jak děti tak Riči. Návštěva probíhala trošku odlišně od minulých. Byla zaměřena spíše na socializaci a hru s dětmi. V první fázi proběhlo cvičení, kdy Riči předcvičoval a děti opakovaly jeho cviky, např. poklony, sudy, otočky a další, včetně překážkové dráhy. V druhé fázi potom proběhly hry na hledání předmětů a mazlení s pejkem. Odměnou nám byly úsměvy dětí a balíčky s piškotky.

Další návštěvy jsou plánované

5.6.2007 – ZŠ Nad Čertovkou

Proběhlo setkání našich členek s pejsky s dětmi ze Zvláštní základní školy v Blansku. Mezi děti zavítali dalmatin Riči s Monikou, naháček Aram s Jarkou a poprvé i Danča se ovčandou Sárou. Děti měly velkou radost. Jako vždy jsme s dětmi probrali chování a péči o pejsky, výcvik a ukázky práce terapeutických a asistenčních psů. Ukázka měla velký úspěch a všichni už se těší na další. Všichni pejsci byli úžasní a každý si našel své obdivovatele. Velkého úspěchu dosáhl Riči, který si dokázal získat i chlapce, který se pejsků bojí, tento s ním chodil na vodítku a dokonce ho i krmil. Takovéto chvíle jsou vždy nejlepší.

7.6.2007 – MŠ Dvorská

Opět jsme zavítali mezi děti ve školce na ulici Dvorské. Tentokrát v sestavě naháček Aram a dalmatin Riči s paničkami Jarkou a Monikou. Ukázka probíhala na zahradě školky a probrali jsme s dětmi péči i chování k pejskům a potom různá zaměstnání a zábava s pejsky. Oba si svým chováním a osobním kouzlem všechny získali. Občas byli pejsci dětmi doslova zavaleni, ale oba to zvládali naprosto s přehledem, i když občas dávali najevo, že místo některých cviků by se raději mazlili. Odměnou jim byla jak přízeň dětí, tak obrovská kupa piškotků, které dostli.

18.2.2007 v rubrice: Programy pro veřejnost Autor: Monika
© cvicak.net 2003-2020